برنامه های کاربردی اندروید در تلویزیون های هوشمند

به گزارش آفتاب صبا، در سال های اخیر بیشتر تلویزیون ها هوشمند شده اند و تعدادی از آن ها دارای اندروید تی وی هستند. شما می توانید روی تلویزیون هوشمند یا تلویزیون اندرویدی خود به بهترین برنامه ها دسترسی داشته باشید و ما در این مطلب 20 برنامه کاربردی اندروید تی وی را معرفی می کنیم.

برنامه های کاربردی اندروید در تلویزیون های هوشمند

روی بیشتر تلویزیون های مجهز به اندروید تی وی چندین اپلیکیشن مانند یوتیوب و نتفلیکس به صورت پیش فرض نصب شده اند، با این حال می توانید برنامه های بسیار بیشتری روی دستگاه خود نصب کنید.

20 برنامه کاربردی اندروید تی وی

برای دستیابی به بهترین تجربه کاربری، باید ترکیبی از اپ های ویدیویی، موسیقی و سیستمی را روی تلویزیون اندرویدی خود نصب کنید. در این مطلب می خواهیم 20 برنامه کاربردی اندروید تی وی را به شما معرفی کنیم،

MX Player

بدون شک MX Player یکی از بهترین ویدیو پلیرها در سیستم عامل اندروید محسوب می شود که می توانید از آن روی نمایشگر بزرگ تلویزیون هم استفاده کنید. این اپلیکیشن می تواند طیف وسیعی از کدک ها را اجرا کند و از فایل های زیرنویس هم پشتیبانی می کند. رابط کاربری این اپلیکیشن ساده بوده و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

MX Player می تواند فایل های ذخیره شده روی تلویزیون شما یا فایل های منابع خارجی را بدون مشکل اجرا کند. این ویژگی و قابلیت های دیگر، MX Player را به یکی از 20 برنامه کاربردی اندروید تی وی تبدیل می کند.

Sideload Launcher

گوگل پلی استور برای اندروید تی وی نسخه سبکتر و کم رمق تر ورژن مخصوص گوشی های هوشمند است. با توجه به این موضوع برخی اپلیکیشن ها با اندروید تی وی سازگار نیستند. با این حال این سیسم عامل می تواند تمام برنامه های اندرویدی را اجرا کند که همین موضوع باعث محبوبیت Sideload اپ ها روی اندروید تی وی شده است.

با این وجود در این میان یک مشکل وجود دارد، شاید این برنامه ها در هوم اسکرین تلویزیون یا لیست اپلیکیشن ها به نمایش گذاشته نشوند. تنها راه بومی برای دسترسی به این برنامه ها، استفاده از منوی تنظیمات است. با این حال می توانید به سراغ اپ های شخص ثالث هم بروید. Sideload Launcher ساده ترین آن ها برای استفاده است که با اجرای آن، به این اپ ها دسترسی پیدا می کنید.

نتفلیکس

این احتمال وجود دارد که نتفلیکس به صورت پیش فرض روی تلویزیون اندرویدی شما نصب نشده باشد. با اشتراک این سرویس استریم می توانید به هزاران سریال و فیلم دسترسی پیدا کنید، بنابراین یک برنامه کاربردی اندروید تی وی محسوب می شود.

پلکس

اگر صاحب مجموعه ای از فیلم ها و سریال ها به صورت دیجیتال هستید، پلکس یکی از بهترین برنامه ها برای اجرای آن هاست. پلکس می تواند به صورت اتوماتیک برای فیلم ها و سریال های شما زیرنویس، متادیتا، امتیاز و موارد دیگر را دانلود کند.

تا زمانی که به دنبال پخش محتوای خود از راه دور نباشید، پلکس برای شما کاملا رایگان خواهد بود.

AirScreen

تلویزیون های مجهز به اندروید تی وی به صورت پیش فرض از گوگل کست پشتیبانی می کنند. این موضوع به معنای آن است که می توانید محتوای موردنظرتان را به وسیله گوشی های اندرویدی و سایر محصولات گوگل مانند مرورگر کروم و کروم بوک ها به صورت مستقیم روی تلویزیون پخش کنید.

با این وجود این سیستم عامل از اپل ایرپلی پشتیبانی نمی کند. اگر مالک یکی از محصولات اپل هستید، بهترین برنامه برای دستیابی به کارایی مشابه، AirScreen است. این برنامه امکان نمایش محتوای روی نمایشگر آیفون و آیپد شما روی اندروید تی وی را فراهم می کند. این اپلیکیشن همچنین با پروتکل های DLNA، میراکست و گوگل کست هم کار می کند.

فایل منیجر X-plore

فایل منیجر یکی از اپ های ضروری برای محصولات هوشمند محسوب می شود و تلویزیون های اندرویدی هم از چنین موضوعی مستثنی نیستند. چندین فایل منیجر خوب برای اندروید تی وی وجود دارد که شامل X-plore ،Total Commander ،TvExplorer و AnExplorer File می شود.

اگر Sideload اپ ها مدنظر ما باشد، X-plore در جمع 20 برنامه کاربردی اندروید تی وی قرار می گیرد. رابط کاربری این اپلیکیشن دارای دو پنجره است، بنابراین می توانید به راحت فایل های APK را از یک منبع خارجی مانند USB به هارد درایو دستگاه خود منتقل کنید.

گوگل درایو

اگر می خواهید روی اندروید تی وی به فایل های کامپیوتر خود دسترسی داشته باشید، گوگل درایو بهترین گزینه برای این کار است. متاسفانه گوگل درایو در گوگل پلی استور اندروید تی وی وجود ندارد و باید فایل APK آن را نصب کنید. پیش از این اقدام از نصب فایل منیجر X-plore روی تلویزیون خود مطمئن شوید.

Kodi

اگر محتوای دیجیتال ندارید، Kodi گزینه بهتری نسبت به پلکس است. این اپلیکیشن به شمار بالایی افزونه مجهز شده که امکان دسترسی شما به ویدیوها، تلویزیون زنده، شرایط آب و هوا، اخبار و ابزارهای مختلف را فراهم می کند.

Wake On LAN

Wake on LAN تنها برنامه اندروید تی وی است که می توانید از راه دور کامپیوتر شما را روشن کند. اگر از کامپیوتر خود و به وسیله Kodi یا پلکس در حال استریم محتوا باشید، این ویژگی برای شما حیاتی خواهد بود. اگر کامپیوتری که سرور پلکس یا Kodi را اجرا می کند به حالت اسلیپ برود، Wake on Lan آن را بیدار می کند تا استریم محتوا دوباره آغاز شود.

Steam Link

Steam Link یکی دیگر از 20 برنامه کاربردی اندروید تی وی است که در سال 2018 از راه رسید. در حقیقت در این سال شاهد انتشار نسخه مخصوص اندروید تی وی این اپ بودیم. این برنامه استریم بازی های استیم روی هر دستگاه اندرویدی را ممکن می کند.

شما می توانید بدون نگرانی برای تغییر محل کامپیوتر خود یا کابل HDMI، تمام بازی های کامپیوتری خود را روی تلویزیون اجرا کنید.

اسپاتیفای

کانال های کابلی پخش موسیقی به علت وجود تبلیغات فراوان باعث آزار کاربران می شوند. شاید در این هنگام به سراغ یوتیوب بروید، اما این سرویس هم تبلیغات دارد و تنها در صورت دسترسی به حساب پریمیوم می توانید تجربه تقریبا بی نقصی داشته باشید. در این میان می توانید به سراغ اسپاتیفای بروید.

گوگل کروم

کمی عجیب است، اما گوگل کروم به صورت پیش فرض روی تلویزیون های اندرویدی نصب نمی شود. علاوه بر این با نسخه مخصوص آن برای اندروید تی وی نیز روبرو نیستیم.

در حالی که نسخه مخصوص کروم برای تلویزیون اندرویدی وجود ندارد، نیازی به Sideload هم نخواهید داشت. اگر روی وب به کروم در گوگل پلی استور دسترسی پیدا کنید، تلویزیون شما به عنوان دستگاه سازگار لیست می شود.

Sling

Sling یکی از محبوب ترین سرویس های غیر کابلی است که پکیج های مختلفی در اختیار کاربران قرار می دهد. شما با خرید هر پکیج می توانید به CNN ،AMC ،ESPN، دیزنی و شبکه های دیگر دسترسی پیدا کنید.

هولو

هولو یکی دیگر از سرویس های استریم است که توسط آن می توانید به تلویزیون زنده و همچنین محتوای مختلف دسترسی پیدا کنید. هولو یکی از بهترین برنامه های اندروید تی وی از نظر طراحی است.

اپ های شبکه های مختلف

تقریبا تمام کانال های تلویزیون در ایالات متحده آمریکا و اروپا دارای یک اپ برای اندروید تی وی هستند. شما می توانید با استفاده از آن ها به سریال های جدید و قدیمی دسترسی پیدا کنید یا تلویزیون زنده ببینید.

از میان این شبکه ها می توان به فاکس، FX، دیزنی، HBO و Showtime اشاره کرد. البته همانطور که می توان حدس زد، برخی از آن ها به تهیه اشتراک نیاز دارند.

یوتیوب تی وی

یوتیوب تی وی یکی دیگر از سرویس های محبوب غیر کابلی است که اگرچه در سال 2017 راه اندازی شده، اما چندین میلیون مشترک دارد. یوتیوب با چندین شبکه بزرگ جهانی قرارداد دارد، بنابراین کاربران می توانند به کانال هایی مانند CNN، دیسکاوری، فاکس، ABC و موارد دیگر دسترسی پیدا کنند.

TVUsage

بچه ها هر روز چندین ساعت مشغول مشاهده تلویزیون هستند و اگر کانال های زیادی داشته باشید، این مشکل دوچندان می شود. در این میان می توانید از چندین اپ برای کنترل این شرایط استفاده کنید که یکی از بهترین آن ها، TVUsage است.

این برنامه کنترل محتوا توسط والدین را ممکن می کند و می توانید مدت زمان مشاهده تلویزیون را محدود کنید.

Send Files To TV

برای انتقال فایل های خود از کامپیوتر یا گوشی هوشمند به تلویزیون اندرویدی، به یک اپ پیش فرض دسترسی ندارید اما می توانید به سراغ برنامه های شخص ثالث بروید. یکی از بهترین آن ها، Send Files to TV نام دارد که برای شما امکان اشتراک گذاری فیلم ها، سریال ها و سایر فایل ها میان دستگاه های مختلف و اندروید تی وی را به وسیله شبکه محلی فراهم می کند. آن را از این لینک دانلود کنید.

Photo Gallery And Screensaver

تنظیمات اسکرین سیور موجود در اندروید تی وی بسیار مبتدی هستند، بنابراین برای دسترسی به تجربه ای بهتر، می توانید برنامه Photo Gallery and Screensaver را امتحان کنید. شما می توانید به عنوان منبع از سرویس های مختلفی مانند گوگل فوتوز استفاده کنید.

Haystack News

اپ های زیادی برای شبکه های خبری و دسترسی به اخبار زنده وجود دارند که بیشترا پولی هستند. اگر می خواهید برای این سرویس ها هزینه پرداخت نکنید، می توانید به سراغ Haystack News بروید. این اپلیکیشن اخبار را از منابع مختلف و مبتنی بر اولویت ها و تاریخچه شما به نمایش می گذارد. برای دانلود آخرین برنامه کاربردی اندروید تی وی لیست ما به این لینک مراجعه کنید.

همانطور که در لیست بالا مشاهده می کنید، برخی از اپ ها دارای نسخه مخصوص اندروید تی وی نیستند، اما می توانید فایل APK آن ها را با استفاده از فایل منیجر روی تلویزیون خود نصب کنید.

حتی اگر صاحب گوشی اندرویدی هم نباشید، خرید یک تلویزیون با اندروید تی وی اقدام مناسبی محسوب می شود. روی آن می توانید اپ های زیادی از جمله 20 برنامه کاربردی اندروید تی وی فهرست بالا را نصب کنید.،دیجیاتو

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1209

به "برنامه های کاربردی اندروید در تلویزیون های هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های کاربردی اندروید در تلویزیون های هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید