آمادگی صد درصدی ژاپن برای المپیک، مسافران توکیو واکسینه می شوند

به گزارش آفتاب صبا، به گزارش خبرنگاران، نصرالله سجادی مشاور رئیس کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان ورزش ایران در المپیک توکیو در نشستی که با حضور سیدرضا صالحی امیری برگزار گشت در خصوص آخرین شرایط کاروان ورزش کشورمان شرح داد.

آمادگی صد درصدی ژاپن برای المپیک، مسافران توکیو واکسینه می شوند

بازی های المپیک برگزار می گردد

وی با تاکید بر اینکه طبق گزارش های دریافتی از مقامات ژاپنی در صورتیکه شرایط کرونایی جهان همینگونه باشد قطعاً المپیک برگزار می گردد، در خصوص آمادگی ژاپنی ها برای برگزاری المپیک 2020 توضیح داد.

آمادگی صد درصدی ژاپن برای برگزاری المپیک

سجادی تاکید نمود: برگزارکنندگان بازی های المپیک توکیو در جریان اجلاس مسقط گزارش کلی در خصوص آمادگی دهکده، حمل و نقل، مکان مسابقات و برنامه مسابقات و تغذیه ارائه دادند. این گزارش ها نشان از آمادگی آنها داشت. آمادگی های ژاپنی برای برگزاری بازی ها صدرصدی است.

احتمال در نظرگرفته شده از طرف میزبان المپیک

سرپرست کاروان ورزش ایران به شرایط برگزاری بازی ها از نظر کشور میزبان اشاره نمود و گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی مورد تاکید است، البته دستورالعمل های اصلی هنگام برگزاری بازی ها و با توجه به شرایط کرونا در زمان مشخص می گردد اما در حال حاضر هم احتمالاتی در نظر گرفته شده است.

لزوم واکسینه شدن تمام مسافران توکیو

وی با اینکه مسافران توکیو ملزم به استفاده از واکسن کرونا هستند، توضیح داد: اینگونه عنوانشده که همه شرکت کنندگان در المپیک توکیو باید 72 ساعت قبل از حرکت به سمت توکیو تست کرونا بدهند. این افراد همگی باید واکسینه شوند. اگر تا آن موقع واکسن کرونا در دسترس عموم باشد که مشکی نیست و اگر هم این شرایط مهیا نباشد از طرف IOC و میزبان برای کشورها ارسال خواهد شد.

شرایط حضور تماشاگران در المپیک

سجادی همچنین به شرایط در نظرگرفته شده برای تماشاگران بازی های 2020 اشاره و تاکید نمود: جمع بندی این است که کمیته برگزارکننده بازی ها در ژاپن و مقامات کمیته بین المللی المپیک مصمم به برگزاری بازی ها هستند. حتی قرار است از شهریور ماه کارگروهی از طرف IOC و با حضور نمایندگان بهداشت جهانی، دولت ژاپن و کمیته برگزاری بازی ها مسائل را در جهان و ژاپن رصد نموده و بخش هایی از اطلاعات که لازم است برای کشورها ارسال گردد. از همه افرادی که آیدی کارت دارند ضمناًً بازی ها هم تست گرفته می گردد. حتی برای تماشاگران هم تکمیل ظرفیت استادیوم ها به میزان یک پنجم یا یک دهم پیش بینی شده است. ضمن اینکه به صورت رندوم از تماشاگران هم تست گرفته می گردد.

شانس ایران برای دو سهمیه وزنه برداری به قوت خود باقی است

وی همچنین با بیان اینکه طبق اعلام کمیته بین المللی المپیک تمام امتیازهای ورزشکاران برای کسب سهمیه به قوت خود باقی است، اشاره ای به شرایط وزنه برداران ایران برای کسب سهمیه کرد و گفت: وزنه برداری ایران در دو وزن می تواند برای المپیک نماینده داشته باشد. یکی در وزن مشترک سهراب مرادی و کیانوش رستمی و دیگری در یک وزن دیگر است.

تکلیف برگزاری اردوها مشخص نیست

سجادی در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط کرونایی برنامه توکیو برای بازدید تیم ها از شهرهای مختلف ژاپن و تشکیل اردو در شهرهایی غیر از توکیو منتفی شده است؟، گفت: فعلاً اعلامی مبنی بر منتفی شدن این برنامه نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1192

به "آمادگی صد درصدی ژاپن برای المپیک، مسافران توکیو واکسینه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی صد درصدی ژاپن برای المپیک، مسافران توکیو واکسینه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید