دورخیز سهراب مرادی از ازبکستان برای المپیک توکیو

به گزارش آفتاب صبا، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی وزنه برداری ایران برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک صبح روز دوشنبه هفته جاری راهی تاشکند ازبکستان شد. این تیم بعد از سفری نسبتاً طولانی و خسته کننده به شهر تاشکند محل برگزاری رقابتها رسید و نخستین نماینده کشورمان در تیم ملی آقایان روز گذشته به روی تخته رفت.

دورخیز سهراب مرادی از ازبکستان برای المپیک توکیو

بی تردید یکی از چهره های نامدار و مدعی این دوره از رقابتها سهراب مرادی قهرمان دنیا و المپیک است که در نظر دارد برای کسب سهمیه دسته 96 کیلوگرم به روی تخته برود. طبق برنامه رقابتهای قهرمانی آسیا، پیکارهای گروه A دسته 96 کیلوگرم رأس ساعت 18:30 آدینه 3 اردیبهشت شروع می گردد که طی آن سهراب مرادی باید برای رسیدن به هدفش دست به وزنه گردد.

سهراب پیش از اعزام به ازبکستان، هدف اصلی از حضور در این مسابقات را به قهرمانی در آسیا محدود نخواند و صراحتاً گفت: هدف اصلی من فقط وفقط قهرمانی در آسیا نیست، بلکه به گونه ای برنامه ریزی نموده ام که سهمیه المپیک را از آن خود کنم.

گویا سهراب طبق برنامه ریزی خود میخواهد ابتدا برای کسب سهمیه از رقبای قرقیزستانی و چین تایپه عبور کند چراکه این 2 وزنه بردار رقابت سختی برای کسب قهرمانی دسته 96 دارند. در نتیجه سهراب حساسیت زیادی بر نتایج آنان دارد و اگر بتواند عملکرد بهتری نسبت به آنان داشته باشد بی تردید بلیت توکیو را در تاشکند ازبکستان برای خود رزرو خواهد نمود.

البته این قهرمان دنیا و المپیک علاوه بر جمع آوری تمام امتیازات در مسابقات قهرمانی آسیا به یک مسابقات گزینشی دیگر در کشور کلمبیا هم توجه زیادی دارد که به احتمال زیاد در آن شرکت خواهد نمود. این مرحله از مسابقات گزینشی المپیک قرار است اواخر اردیبهشت ماه برگزار گردد.

به گزارش خبرنگاران، مصطفی جوادی روز گذشته به عنوان اولین نماینده کشورمان در دسته 73 کیلوگرم به روی تخته مسابقات قهرمانی آسیا رفت که برنامه ادامه این پیکارها به توضیح زیراست:

چهارشنبه اول اردیبهشت

گروه A دسته 71 کیلوگرم زنان ساعت: 15:30

فروغ یونسی

پنجشنبه 2 اردیبهشت

گروه A دسته 81 کیلوگرم مردان ساعت: 18:30

حسین سلطانی

گروه A دسته 89 کیلوگرم مردان ساعت: 18:30

کیانوش رستمی و علی میری

آدینه 3 اردیبهشت

گروه A دسته 81 کیلوگرم زنان ساعت 15:30

الناز باجلانی و الهام حسینی

گروه Aدسته 96 کیلوگرم مردان ساعت 18:30

سهراب مرادی

شنبه 4 اردیبهشت

گروه A دسته 102 کیلوگرم مردان ساعت 12:30

رسول معتمدی و رضا دهدار

گروه A دسته 109 کیلوگرم مردان ساعت 15:30

کیا قدمی

یکشنبه 5 اردیبهشت

گروه Aدسته 87+ کیلوگرم زنان ساعت 12:30

فاطمه یوسفی

گروه A دسته 109+ کیلوگرم مردان ساعت: 15

علی داودی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1407

به "دورخیز سهراب مرادی از ازبکستان برای المپیک توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورخیز سهراب مرادی از ازبکستان برای المپیک توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید