گردشگری در پهنه های آبی آذربایجان شرقی جان می گیرد

به گزارش آفتاب صبا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از توسعه گردشگری در پهنه های آبی استان با سرمایه گذاری های گسترده در این مناطق اطلاع داد.

گردشگری در پهنه های آبی آذربایجان شرقی جان می گیرد

به گزارش آفتاب صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، روز یکشنبه 14 اردیبهشت ماه 99، جلسه کمیته بهره برداری از پهنه های آبی استان با حضور مدیران کل آب منطقه ای و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و همچنین بعضی از سرمایه گذاران حوزه پهنه های آبی برگزار گردید.

احمد حمزه زاده مدیرکل آذربایجان شرقی با اشاره به این که جلسه کمیته بهره برداری از پهنه های آبی با هدف بهره مندی از ظرفیت های آبی در راستای توسعه گردشگری استان برگزار گردید، ادامه داد: پیرو جلسات گذشته لیست معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری آبی استان ارائه و در کمیته مالی استان مصوب شد، حال ظرفیت موجود در استان برای بهره برداری بیشتر و توسعه گردشگری، توسط آب منطقه ای آذربایجان شرقی به صورت فراخوان سرمایه گذاری اعلام خواهد شد.

او در ادامه به نگاه ویژه مدیرکل آب منطقه استان در راستای سرمایه گذاری در ظرفیت های آبی برای بهره برداری مفید از آن ها برای توسعه گردشگری آذربایجان شرقی و فراهم سازی امکانات لازم برای پیشبرد این اهداف تأکید کرد.

حمزه زاده با اشاره به این که از جمله سرمایه گذاری های شاخص و عظیم کشور، سرمایه گذاری در سد امند با مساحتی بالغ بر 440 هکتار است، ادامه داد: طرح مطالعاتی و تخصصی این پروژه همچنان در حال اجرا بوده و بعضی از مسائل مطرح شده از جمله نحوه بهره برداری از آب سد و کانالیزاسیون کردن آب ورودی به این پروژه، با مساعدت مدیرکل آب منطقه ای استان در حال آنالیز و پیگیری است تا اهداف و چشم انداز سرمایه گذار این پروژه با حمایت های در نظر گرفته شده در آینده ای نزدیک تحقق پیدا کند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 786

به "گردشگری در پهنه های آبی آذربایجان شرقی جان می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری در پهنه های آبی آذربایجان شرقی جان می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید