کار هایی که رانندگان را به مرگ نزدیک می نماید

به گزارش آفتاب صبا، عادت های رانندگی گاهی می توانند انقدر خطرناک باشند که یک رانندگی آرام و بدون استرس را تبدیل به یک حادثه تلخ نمایند.

کار هایی که رانندگان را به مرگ نزدیک می نماید

به گزارش ، عادت های رانندگی خطرناک نه تنها برای سرنشینان همان خودرو، بلکه برای سایر رانندگان جاده نیز خطرناک است و گاهی بی احتیاطی کوچک می تواند جان بسیاری را به خطر بیاندازد.

تمامی رانندگان ممکن است گاهی از کوره در بروند و همین امر موجب تعویض خطوط ناگهانی، سرعت بیش از حد، ویراژ دادن و کار هایی از این قبیل گردد. این امر یکی از کار های است که می تواند رانندگان را به کام مرگ بکشد چرا که به دلیل عصبانیت ممکن است سطح هوشیاری راننده پایین آمده و به دلیل حواس پرتی حادثه ای رخ بدهد.

بعضی از افراد به دلیل مشغله زیاد زمان کافی برای خوردن یک وعده غذایی در رستوران یا محل کار ندارند و تصمیم می گیرند تا همین کار را در خودرو به هنگام رانندگی انجام دهند. این کار به دلیل کاهش تمرکز راننده بسیار خطرناک است.

گاهی ممکن است به دنبال یک سی دی موزیک در داشبورد، موبایل خود که کف خودرو افتاده یا چیز هایی از این قبیل در هنگام رانندگی گشته باشید. واضح است که رانندگی هوشیاری بسیار زیادی می خواهد و می توان این گونه کار ها ره به بعد از رسیدن به مقصد موکول کرد و اگر خیلی لازم است، می توان خودرو را متوقف نموده و سپس به کار خود برسید.

همه توانایی اقتصادی داشتن یک سیستم صوتی قوی را بر روی خودرو خود ندارند، اما این اصلا بهانه خوبی نیست که با داشتن هدفون یا هندزفری در گوش، جان خود و سایرین را به خطر بیاندازید. این امر موجب کاهش درک از محیط اطراف شده و بسیار خطرناک است.

شاید دیده باشیم که بعضی از پدر و مادر ها به دلیل ایجاد حس رضایت در فرزندانشان و این که آن ها تصور نمایند که رانندگی می نمایند، فرزندان خردسال خود را بر روی پا های خود در هنگام رانندگی می نشانند. از آنجایی که نمی توان حرکات یک کودک را پیش بینی کرد، ممکن است که حرکتی اضافه تر با فرمان انجام دهد و موجب به هم خوردن تعادل خودرو گردد.

در دنیای شلوغ امروز بسیاری از کار های ما از طریق موبایل انجام می گردد. اما این کار در هنگام رانندگی یکی از خطرناک ترین و مرگ آفرین ترین اشتباهات است. کار با تلفن های همراه به هنگام رانندگی نه تنها دید را از روی جهت جدا می نماید، بلکه موجب حواس پرتی راننده نیز می گردد.

منبع: خودروکار

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 764

به "کار هایی که رانندگان را به مرگ نزدیک می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار هایی که رانندگان را به مرگ نزدیک می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید