وجود حشرات برای کشاورزی و اکوسیستم لازم است

به گزارش آفتاب صبا به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، مطالعات اخیر نشان می دهد جمعیت حشرات به طور چشمگیری در بسیاری از نقاط دنیا در حال کاهش است. محققان می گویند عوامل مختلفی از جمله روش های کشاورزی تک کشتی و از دست دادن زیستگاه باعث به وجود آمدن این مشکل شده اند. این در حالی است که وجود حشرات برای هم کشاورزی و هم اکوسیستم لازم است.

وجود حشرات برای کشاورزی و اکوسیستم لازم است

حشره شناسان انجمن حشره شناسی کرفلد می گویند این کاهش چشمگیر افسرده نماینده است. انواع حشرات از جمله پروانه ها و زنبور های وحشی تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته اند.

دانشمندان از عوامل بسیاری که باعث کاهش جمعیت حشرات در دنیا هستند نام برده اند که در میان آنها اصلی ترین عوامل، استفاده گسترده از آفت کش ها، گسترش محصولات زراعی کشت خالص مانند ذرت و سویا، شهرنشینی، و تخریب زیستگاه هستند.

دانشمندان می گویند تا به حال یک میلیون گونه از حشرات شناسایی شده اند و تخمین می زنند که حداقل 4 میلیون این گونه ها در سراسر دنیا هنوز هم ثبت نشده است. تعداد بسیار کمی از این گونه ها تحت نظارت یا مراقبت هستند. مثلا در آلمان، تنها 37 گونه از حشرات تحت نظارت هستند.

کاهش قابل توجه جمعیت حشرات می تواند عواقب گسترده ای در سراسر دنیا و انسان ها بگذارد. فراوری محصولات کشاورزی به زنبور عسل و سایر بی مهرگان وابسته است. یک مطالعه توسط زیست شناسان کانادا، در سال 2010 نشان می دهد که پرندگان آمریکای شمالی که از حشرات هوایی تغذیه می نمایند، کاهش زیادی پیدا نموده اند که خود مسائل فراوان دیگری را ایجاد می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 271

به "وجود حشرات برای کشاورزی و اکوسیستم لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود حشرات برای کشاورزی و اکوسیستم لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید