نمایشگاه صنایع دستی در خراسان جنوبی برگزار می شود

به گزارش آفتاب صبا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در آذر ماه امسال خبر داد و گفت: در این نمایشگاه استانهای مختلف کشور حضور دارند.

نمایشگاه صنایع دستی در خراسان جنوبی برگزار می شود

به گزارش آفتاب صبا از بیرجند، حسن رمضانی ظهر امروز در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: کار گروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی حوزه میان بخشی است که گردشگری و صنایع دستی در آن حفظ می شود و رونق می گیرد و خوشبختانه در خراسان جنوبی شاهد رونق گردشگری هستیم.

وی با بیان اینکه کویر فضایی برای بازدید از گردشگران است و فصل گردشگری از کویر از ابتدای مهرماه آغاز می شود افزود: از اواخر شهریور ماه 3 تور اروپایی از استان خراسان جنوبی بازدید کردند و تا 15 آبان ماه نیز 2 تور دیگر از کشورهای فرانسه و آلمان از استان بازدید خواهند کرد که این امر نشان از حرکتی رو به رشد گردشگری در استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی در زمینه بوم گردی از استانهای خوب کشور است بیان نمود: در حال حاضر 20 واحد بوم گردی در استان در دست تجهیز است و 850 میلیون تومان اعتبار از صندوق کارآفرین امید به این واحدها اختصاص داده شده است.

رمضانی شرح داد: در حال حاضر در تمام شهرهای استان واحد بوم گردی فعال است و راه حل برای جذب گردشگر، تجهیز واحدهای بوم گردی است که به رونق جذب گردشگر کمک می کند.

وی از ایجاد طراحی و ساخت و سازهای شیروانی رنگی در روستاهای استان گلایه کرد و گفت: در این راستا دستگاه های اجرایی در طراحی ساخت منازل به خصوص در روستاها بیشتر دقت کنند تا شکل این طراحی ها به شکل بومی منطقه لطمه نزند.

4 هزار صنعتگر و تولیدکننده صنایع دستی در خراسان جنوبی وجود دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با اشاره به افزایش پروازهای چارتری در استان یادآور شد: در این راستا به دنبال این هستیم با کمک دفاتر مسافرتی پرواز چارتری تهران و کیش نیز انجام شود.

رمضانی گفت: در حال حاضر قنات بلده فردوس و کویر دهسلم نهبندان در فهرست آثار جهانی ثبت شده است و به دلیل دست نخورده بودن کویر دهسلم حتی بسکمک از تورهای ورودی از کرمان در این منطقه اسکان می یابند.

وی افزود: امسال در نوروز 95 مجموعه فروش صنایع دستی استان 500 میلیون تومان بوده است که این موضوع به علت حضور هنرمندان و صنعتگران در نمایشگاه های سراسر بوده است.

رمضانی بیان نمود: از سال 89 در استان نمایشگاه صنایع دستی وجود نداشته است که امسال در آذر ماه نمایشگاه صنایع دستی برگزار می شود و در این نمایشگاه از استانهای مختلف کشور نیز حضور خواهند داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 4 هزار صنعتگر صنایع دستی در استان وجود دارد گفت: در این راستا با کمک تولیت آستان قدس رضوی مقرر شده است در مشهد بازارچه ای برای فروش صنایع دستی به صورت رایگان در اختیار استان قرار گیرد.

رمضانی با اشاره به بررسی مسائل تأمین آب هتل بزرگ کوهستان و هتل بند دره شرح داد: هتل کوهستان بخش زیادی از نیازهای شهرستان بیرجند را انجام می دهد در حالی که آب این هتل با تانکر تأمین می شود و هتل بند دره نیز مشکل آبگیری دارد. بنابراین در این راستا باید اقدامات لازم صورت گیرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 568

به "نمایشگاه صنایع دستی در خراسان جنوبی برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه صنایع دستی در خراسان جنوبی برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید