بازسازی آپارتمان: نقاشی مورد علاقه پاپ در رم بازسازی می گردد

به گزارش آفتاب صبا، کلیسای واتیکان تصمیم به ترمیم یکی از آثار نقاشی گرفته که مورد علاقه پاپ ها و اسقف های بسیاری بوده است.

بازسازی آپارتمان: نقاشی مورد علاقه پاپ در رم بازسازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

اثر هنری مورد علاقه پاپ فرانسیس اخیرا مورد بازسازی قرار گرفته است. مدیر موزه های واتیکان، باربارا جاتا، به تازگی عکس هایی از تابلوی نقاشی Salus Populi Romani و تابلوی Protectress of the Roman People را منتشر نموده است که یک نقاشی به سبک بیزانس است که مریم مقدس و حضرت عیسی را در نوزادی نشان می دهد و گفته می گردد که پاپ علاقه خاصی به آن دارد.

فرانسیس، اولین صبحی که به طور رسمی به عنوان ریاست کلیسای کاتولیک انتخاب شد، جلوی این شمایل که در کلیسای Basilica Santa Maria Maggiore قرار گرفته است، مشغول به دعا شد. حتی زمانی که او یک کاردینال و اسقف بود، زمانی که در شهر بود، به طور مرتب از این نقاشی بازدید می کرد. اکنون، او که اولین پاپ لاتین-آمریکایی است، قبل و بعد از هر سفر خارجی خود، یک دسته گل رز سفید به تابلوی سالوس تقدیم می نماید. طبق گفته های جاتا، ترمیم تابلو یاری نموده است که رنگ های روشن خرقه طلایی رنگ کودک و رنگ آبی ردای حضرت مریم به حالت شکوهمندانه اصلی خود بازگردد.

او بعلاوه افشا کرد که این ترمیم ها به کارشناسان یاری می نمایند تا بتوانند قدمت نقاشی را که بحث های زیادی در خصوص آن مطرح می گردد، به درستی برآورد نمایند. برخی معتقد هستند که سالوس، کار خود سنت لوک و متعلق به قرن پنجم است؛ دیگران ادعا می نمایند که این کار به احتمال زیاد در قرن 11 و 13 تکمیل شده است. ترمیم نمایندگان بعلاوه ابزاری برای حمل ایمن تابلوی نقاشی به جشن های مختلف مذهبی ساخته اند. مسائل ناشی از ترمیم های قبلی نیز باید رفع شوند.

این اثر، اثر مورد علاقه چندین پاپ بوده است. در سال 593، پاپ گریگوری این شمایل را در خیابان های رم به دوش کشید و برای تمام شدن مرگ سیاه، طاعون، دعا کرد. در همین حین، پاپ پیوس دوازدهم، نخستین مراسم عشای ربانی مقدس خود را در مقابل این شمایل در سال 1899 برگزار کرد. پاپ ژان پل دوم هم یک نسخه از این نقاشی را در روز جهانی جوانان 2000 به نمایش گذاشت.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1805

به "بازسازی آپارتمان: نقاشی مورد علاقه پاپ در رم بازسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی آپارتمان: نقاشی مورد علاقه پاپ در رم بازسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید