فهرست جامع خبرنگاران استان زنجان تهیه می گردد

به گزارش آفتاب صبا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: برای تهیه بانک جامع خبرنگاران، از همه مطبوعات و خبرگزاری ها فهرست خبرنگاران درخواست شده است.

فهرست جامع خبرنگاران استان زنجان تهیه می گردد

حسنی با بیان اینکه خداوند نعمت بزرگی به نام قلم به ما داده است،گفت: همه نعمت هایی که خداوند به ما داده در روز قیامت مورد سئوال قرار خواهد گرفت.

او با بیان اینکه خبرنگاری جزو مشاغل سخت و حساس جامعه است، اضافه نمود: متاسفانه این شغل گاهی از سوی مسئولان مورد بی مهری قرار می گیرد که امیدواریم در دولت نو برخی از نواقصی که در حوزه خبر و خبررسانی وجود دارد، رفع گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان بابیان اینکه جوابگو نبودن مدیران یکی از دغدغه های خبرنگاران به شمار می رود، ادامه داد: به همین دلیل در حوزه خبر و رسانه کلاس آموزشی برای مدیران برگزار خواهد شد.

او با بیان اینکه دوره های آموزشی مختلفی برای خبرنگاران و روابط عمومی ها نیز برگزار خواهد شد، گفت: برگزاری دوره های آموزشی علاوه بر ارتقاء سطح مهارت خبرنگاران به ارتقای ارتباطات مسئولان با خبرنگاران نیز یاری خواهد نمود.

حسنی با اشاره به موضوع بانک جامع خبرنگاران، اضافه نمود: فهرستی که از خانه مطبوعات و سامانه جامع رسانه اخذ شده با فهرستی که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار داشت، تفاوت بسیار زیادی دارد که برای ساماندهی این امر از همه مطبوعات و خبرگزاری ها فهرست خبرنگاران درخواست شده است.

این مسئول بابیان اینکه این اقدام سبب شده که بعد از چند سال بانک اطلاعات جامع از خبرنگاران استان تهیه گردد، ادامه داد: از این پس نیز بر حسب این فهرست عمل خواهد شد.

او با بیان اینکه از نظر قانونی خانه مطبوعات در مرکز استان فعال است و شعبه دیگری نمی تواند داشته باشد، گفت: برای حل مسائل خبرنگاران می توان در شهرستان پیگیر راه اندازی انجمن صنفی بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با یادآوری اینکه موارد مربوط به بیمه و مسکن خبرنگاران به وسیله اداره کل و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال پیگیری است، اضافه نمود: بسیاری از مسائلی که برای خبرنگاران برای ثبت نام در سامانه ای رسانه پیش آمده، ناشی از بارگذاری نادرست اطلاعات بوده است.

او با بیان اینکه آگهی ها فعلا فقط برای روزنامه های دولتی بوده و برای هفته نامه ها و خبرگزاری ها نیست که این یکی از ایرادات سیستم است، ادامه داد: گذر از این سبک سنتی به سبک نو مدتی زمان بر خواهد بود، با این حال پیگیر این موضوع هستیم که به وسیله رپرتاژ آگهی به هفته نامه ها یاری گردد.

حسنی گفت: در خصوص فضای مجازی بعد از سه سال کارگروه فضای مجازی مجدداً راه اندازی شده است که قطعاً بازخورد این موضوع را در شهرستان ها شاهد خواهیم بود.

خبرنگاران زنجان زنجان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1917

به "فهرست جامع خبرنگاران استان زنجان تهیه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست جامع خبرنگاران استان زنجان تهیه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید