قالیباف: بازار سرمایه باید مهمترین منبع تامین اقتصادی فراوری مورد اعتماد مردم باشد

به گزارش آفتاب صبا، تهران (پانا)- رییس مجلس شورای اسلامی گفت بازار سرمایه باید با حفظ ویژگی نقدشوندگی به عنوان مهمترین منبع تامین اقتصادی فراوری مورد اعتماد مردم باشد.

قالیباف: بازار سرمایه باید مهمترین منبع تامین اقتصادی فراوری مورد اعتماد مردم باشد

به گزارش خانه ملت، محمد باقر قالیباف در جلسه مشترک مجلس با وزیر اقتصاد و دارایی و رییس سازمان بورس بر لزوم اثربخشی سریع و ملموس اقدامات وزارت اقتصاد و سازمان بورس در این خصوص تاکید نمود و اضافه نمود: اعتماد مردم، بزرگترین سرمایه نظام است و نباید آن را تخریب کرد. هرگونه اقدامی که موجب صدمه به این اعتماد عمومی گردد، غیر قابل قبول است.

وی اضافه نمود: بازار سرمایه باید با حفظ ویژگی نقدشوندگی به عنوان مهمترین منبع تامین مالی فراوری مورد اعتماد مردم باشد.

قالیباف با اشاره به اختیارات وزارت اقتصاد و سازمان بورس در اداره حرفه ای این بازار و صیانت از رونق بازار سرمایه توضیح داد: شرایط فعلی این بازار اصلا مورد قبول نیست و باید این رویه اصلاح گردد و اعتماد به بازار برگردد همچنان که مردم با ترغیب دولت سرمایه خود را به این بازار آوردند، پاسخ اعتماد خود را هم باید بگیرند.

در این جلسه محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون مالی مجلس با تاکید بر اجرای کامل و دقیق مصوبات شورای عالی بورس ، خواهان توضیحاتی در مورد اجرای مصوبات شورای عالی بورس و آیین نامه صیانت از حقوق سهامداران شد.

در ادامه فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد با تشریح دغدغه وزارتخانه و دولت برای بهبود شرایط بورس و حمایت از بازار سرمایه، بر برنامه این وزارتخانه و سازمان بورس برای اجرای دقیق مصوبات شورای عالی بورس در راستای تقویت بازارگردانی سهام، تزریق منابع مالی مصوب به بازار سرمایه و همچنین تقویت خرید سهام خزانه توسط شرکتها و انتشار اوراق تبعی تاکید نمود و از سازمان بورس خواست با توجه به درخواست های فعالان بازار و مردم در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

حسن قالیباف اصل رییس سازمان بورس نیز در این جلسه با ذکر اقدامات صورت گرفته سازمان بورس در راستای صیانت از حقوق سهامداران، بر فعالیت بیشتر ناشران و سهامداران عمده در مورد بازار گردانی تاکید نمود و با توجه به تاکید وزیر اقتصاد بر لزوم جدیت بیشتر در اجرای بازارگردانی برای کلیه سهام بازار سرمایه، ضمن بیان بعضی نکات در این خصوص، قول داد در این خصوص اقدامات لازم تسریع و با جدیت بیشتری اقدام گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1109

به "قالیباف: بازار سرمایه باید مهمترین منبع تامین اقتصادی فراوری مورد اعتماد مردم باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: بازار سرمایه باید مهمترین منبع تامین اقتصادی فراوری مورد اعتماد مردم باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید