طرح 230 سوال از وزرا در مجلس

به گزارش آفتاب صبا، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از طرح 230 سوال از سوی نمایندگان از وزرا و ارجاع آنها به کمیسیون های تخصصی مجلس به منظور رسیدگی اطلاع داد.

طرح 230 سوال از وزرا در مجلس

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمدحسن آصفری در تذکری شفاهی با استناد به ماده 207 آیین نامه داخلی مجلس بیان نمود: بر اساس این ماده هر کدام از نمایندگان می توانند درخصوص مسائل داخلی وخارجی از وزرا سوال بپرسند. امروز ارزش پول ملی کشور آنقدر کاهش یافته است که اگر پول خورد را کیلویی بفروشیم ارزشش از پول واقعی بیشتر می گردد.

وی در ادامه اظهار کرد: نزدیک به یک ماه است که از وزیر اقتصاد درخصوص علت کاهش ارزش پول ملی سوال کردم و درخصوص مسائل مربوط به حوزه فراوری و کشاورزی نیز سایر نمایندگان سوالاتی را از وزرا طرح کردند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه توضیح داد: چرا هیات رئیسه سوالات را در دستور کار قرار نمی دهد؟ سوالات باید به طور فوری به کمیسیون مربوطه ارجاع گردد و کمیسیون ظرف دو هفته با حضور وزیر به سوال رسیدگی کند. امروز مردم سوال دارند که علت کاهش ارزش پول ملی چیست؟ روغن 5 کیلویی در بازار با قیمت 50 هزار تومان به فروش می رسد یک نفر باید جوابگو باشد.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر وی بیان نمود: تا به امروز 230 سوال به هیات رئیسه واصل شده و همه به کمیسیون های تخصصی ارجاع داده شده است. هیات رئیسه کمیسیون ها باید جلسه تشکیل داده و گزارش کمیسیون را به صحن تحویل دهند تا به امروز گزارشی درخصوص سوال از وزرا از سوی کمیسیون به هیات رئیسه تحویل داده نشده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 926

به "طرح 230 سوال از وزرا در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح 230 سوال از وزرا در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید