صرافی ها و کیف پول های تقلبی

به گزارش آفتاب صبا، سرمایه گذاری مردم در ارز های دیجیتال، شیوه های کلاهبرداران در فضای مجازی را تغییر و کلاهبرداران با ایجاد صرافی های تقلبی و صفحات جعلی فیشینگ و یا تیم های پشتیانبی تقلبی در صدد کلاهبرداری و سرقت از حساب های بانکی شهروندان می باشند.

صرافی ها و کیف پول های تقلبی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نوسانات بازار سرمایه گذاری و شرایط مالی کشور، مردم را به سمت سرمایه گذاری ارزی دیجیتال سوق داده و کلاهبرداران با اطلاع از این موضوع جهت حرکت خود را تغییر داده و اقدام به کلاهبرداری از هموطنان با عنوان سرمایه گذاری ارز دیجیتال می نمایند؛ که می توان به نمونه های زیر اشاره نمود:

صرافی ها و کیف پول های تقلبی: دنیای ارز های دیجیتال پر از صرافی های متقلبی است که یک شبه به وجود می آیند و ناپدید می شوند. در مورداستفاده از این صرافی ها باید به شدت جانب احتیاط را رعایت کنید، زیرا ممکن است ارز های دیجیتال یا پول نقدتان را به سرقت ببرند.

صفحات جعلی و فیشینگ: کلاهبرداران در این نوع حمله، آدرس وب سایتی را به اشتراک می گذارند که دقیقاً مشابه وب سایت اصلی یا وب سایت جدیدی است که اطلاعات محرمانه شمارا ضبط و سپس از آن ها برای هک کردن سایر حساب ها استفاده می نماید.

تیم های پشتیبانی تقلبی: نوع دیگری از حملات فیشینگ و کلاهبرداری، هنگامی اتفاق می افتد که کلاهبرداران ادعا می نمایند تیم پشتیبانیِ صرافی خاص هستند و از شما اطلاعات شخصی، واریز وجوه یا رمز عبور را درخواست می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1494

به "صرافی ها و کیف پول های تقلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرافی ها و کیف پول های تقلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید