ساخت طرح گردشگری پل زیر قوسی سد گلورد به کجا رسید؟

به گزارش آفتاب صبا، ایرنا/ بدنبال آخرین خبرهای بدست آمده، این پرسش مطرح می گردد که ساخت طرح گردشگری پل زیر قوسی سد گلورد به کجا رسید؟

ساخت طرح گردشگری پل زیر قوسی سد گلورد به کجا رسید؟

پل زیر قوسی سد گلورد در یک سال اخیر پیشرفت مطلوبی داشته و به گفته مجریان این طرح، پس از اکتشافاتی که برای احداث این پل اجرا شده، اکنون به علت وجود رگه های سنگ سخت این طرح با مسائلی روبرو شده و همین امر نیز علت تاخیر در تکمیل این طرح بزرگ بوده است.

به گفته مسئولان قرار است رئیس جمهور در سفر استانی خود به مازندران که امسال انجام خواهد شد، از نزدیک از این طرح بازدید کند.

ساخت پل سد گلورد اکنون بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای احداث این پل تا به امروز حدود 6 هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و برای بهره برداری کامل آن به بیش از چهار هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

هم اکنون 95 درصد از ساخت سد گلورد به اتمام رسیده و اسکلت فلزی پل آماده و زیرسازی نصب پل نیز در حال انجام است.

در زمان حاضر 25 درصد از سد گلورد آبگیری اجرا شده که با نصب پل و فراهم نمودن راه دسترسی به روستاهای بالا دست، آبگیری سد کامل خواهد شد.

سد گلورد با ظرفیت 107 میلیون متر مکعب در حالی پس از پنج سال از افتتاح رسمی همچنان سالانه فقط حدود 20 درصد آبگیری می شود که این سد علاوه بر رفع کمبود آب 25 هزار هکتار اراضی کشاورزی، نقش محوری در رونق گردشگری و حل مسائل زیست محیطی تالاب بین المللی میانکاله دارد.

سد گلورد در شرق مازندران ساخته شده، منطقه ای که از یک سو همواره اراضی کشاورزی آن با کمبود آب روبرو بوده است و از سوی دیگر جاری شدن سیلابهای متعدد در فصول پر بارش جان و مال مردم را به خطر می انداخت.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1402 بروزرسانی: 23 مرداد 1402 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 2076

به "ساخت طرح گردشگری پل زیر قوسی سد گلورد به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت طرح گردشگری پل زیر قوسی سد گلورد به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید