راه اندازی گالری مجازی نمایشگاه نقاشی روز های پیروزی خبرنگاران

به گزارش آفتاب صبا، امین نادری، مدیر حوزه هنری دیجیتال از راه اندازی گالری مجازی نمایشگاه نقاشی روز های پیروزی با هدف دسترسی آسان تمامی علاقه مندان سراسر کشور به آثار این نمایشگاه اطلاع داد.

راه اندازی گالری مجازی نمایشگاه نقاشی روز های پیروزی خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، مدیر حوزه هنری دیجیتال با اعلام این خبر گفت: مهمترین رسالت حوزه هنری دیجیتال تسهیل دسترسی به منابع حوزه هنری برای مخاطبان و تسهیل دسترسی حوزه هنری به مخاطبین خودش است. حوزه هنری دیجیتال ارتباطی دو طرفه را میان حوزه هنری و مخاطبان آن ایجاد می نماید.

نادری اضافه نمود: منابع حوزه هنری که گفته شد شامل هنرمندان، محصولات و آثار، فضا های فیزیکی و زیرساخت ها مثل استودیوها، مدیران حوزه هنری که بعضا از چهره های شناخته شده ای هستند و سایر منابع از جمله گنجینه آثار هنر های تجسمی و آرشیو آثار در مراکز گوناگون حوزه هنری است.

وی ادامه داد: حوزه هنری دیجیتال باید دسترسی مخاطبان به این منابع حوزه هنری را فراهم و آسان تر کند. به عنوان مثال اگر نمایشگاهی در حوزه هنری مرکز در حال برپایی است، باید شرایطی را آماده کنیم تا هنرمندان و علاقه مندان در شهر های و استان هایی که دسترسی آسان به تهران ندارند بتوانند از آثار بهره مند شوند.

نادری اضافه نمود: همچنین باید آرشیو آثار گوناگون حوزه هنری در دسترس مخاطبان حوزه هنری قرار گیرد. آرشیوی که امکان مراجعه حضوری برای دریافت، بهره برداری، پژوهش و یا تماشای آن ها به صورت زنده وجود ندارد و یا برای این کار حتما باید در حوزه هنری مرکز حضور فیزیکی داشته باشند. به بیانی دیگر حوزه هنری دیجیتال موظف است تا با استفاده از امکانات بروز جهان ارتباط های لازم مجازی میان حوزه هنری و مخاطبان خود را ایجاد کند.

مدیر حوزه هنری دیجیتال ادامه داد: بخش اعظمی از فعالیت های حوزه هنری دیجیتال توسط نیرو های خودی انجام می گردد و بخش دیگر با یاری گروه های استارت آپی که در فضای اشتراکی حوزه هنری دیجیتال فعالیت می نمایند انجام می گردد.

نادری ادامه داد: یکی از دغدغه هایی که از همان ابتدای کار برای ما در دور جدید فعالیت های حوزه هنری دیجیتال بسیار مطرح و جدی بود، رویداد های گالری های حوزه هنری بود. چرا که رویداد های مهم در این گالری ها با وجود آثار فاخری که در آن ها به نمایش گذاشته می گردد، در اختیار همگان قرار نمی گیرد؛ پس باید راه دسترسی همه علاقه مندان به آثار این گالری ها هموار گردد. یکی از این راه ها برگزاری تور مجازی این رویداد ها است. نمونه این تور را چند روز پیش همزمان با افتتاح نمایشگاه نقاشی گروهی روز های پیروزی راه اندازی کردیم.

وی به همین دلیل اضافه نمود: همچنین در کنار هر یک از آثار این نمایشگاه در گالری ابوالفضل عالی یک QR کد قرار دادیم که مخاطب حضوری می تواند با اسکن آن با گوشی تلفن همراه خود اطلاعات بیشتری در خصوص هر اثر دریافت کند.

نادری در ادامه گفت: آرشیو تمامی تور هایی مجازی حوزه هنری که از این به بعد ادامه خواهد داشت در صفحه اصلی آن باقی می ماند و برای همواره در دسترس مخاطب خواهد بود.

وی اضافه نمود: تور مجازی حوزه هنری به نشانی hozehonari.ir/tour در اختیار همه علاقه مندان قرار گرفته است تا به تصویر آثار با کیفیت بالا به همراه اطلاعات تکمیلی از جمله ابعاد، تکنیک، نام اثر و هنرمند خالق اثر و تاریخ فراوری اثر دسترسی پیدا نمایند.

نادری ادامه داد: تمامی فعالیت های اینچنینی حوزه هنری دیجیتال نیازمند همکاری دیگر مراکز حوزه است که خوشبختانه با آغوش باز به این ظرفیت پاسخ داده و پی گیر آن هستند. کرونا و دشواری های برپایی رویداد های گوناگون هنری فرصتی بود تا تمامی مراکز حوزه هنری استقبال بیشتری از حرکت به سوی بهره مندی از توانایی های جهانی دیجیتال نمایند.

وی در سرانجام گفت: از این به بعد حوزه هنری دیجیتال با هر رویدادی در حوزه هنری دوشادوش تمامی مراکز این سازمان حضور جدی دارد.

لازم به ذکر است، نمایشگاه نقاشی روز های پیروزی در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، از 13 تا 26 بهمن ماه همه روزه به جزء روز های تعطیل از ساعت 9 تا 18میزبان علاقه مندان حضوری برای بازدید است. همچنین مخاطبینی که امکان بازدید حضوری از این آثار را ندارند می توانند با مراجعه به تور مجازی حوزه هنری از این آثار دیدن نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1350

به "راه اندازی گالری مجازی نمایشگاه نقاشی روز های پیروزی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی گالری مجازی نمایشگاه نقاشی روز های پیروزی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید