ملاقات رئیس اتحادیه تکواندو آسیا با وزیر ورزش

به گزارش آفتاب صبا، رئیس اتحادیه تکواندو آسیا با حضور در ساختمان وزارت ورزش و جوانان، با حمید سجادی ملاقات و گفت وگو کرد.

ملاقات رئیس اتحادیه تکواندو آسیا با وزیر ورزش

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کی سوک لی رئیس اتحادیه تکواندو آسیا و شین چال کانگ استاد بزرگ تکواندو امروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان با سیدحمید سجادی ملاقات و گفت وگو کردند.

سجادی در این ملاقات گفت: استاد کانگ را به عنوان یک ایرانی می شناسیم، خاطرات خوبی از او در ایران داریم، چون زحمات زیادی برای تکواندوی ایران کشیدند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به همکاری خوب دو کشور ایران و کره جنوبی در ورزش گفت: با توجه به همکاری های خوبی که دو کشور با یکدیگر دارند، پیشنهاد می کنیم یک جلسه با فدراسیون آسیایی ورزش زورخانه ای که در کره جنوبی است، داشته باشیم. همانطور که در تکواندو دو کشور ایران و کره جنوبی همکاری های خوبی دارند، در ورزش زورخانه ای نیز دو کشور می توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند.

در ادامه شین چال کانگ استاد بزرگ تکواندو گفت: در دنیا 211 کشور عضو فدراسیون دنیای تکواندو هستند و ایران یکی از کشورهایی است که در توسعه تکواندو نقش بزرگی دارد. محمد پولادگر زحمات زیادی برای تکواندو کشید و یک الگو خوب برای تکواندوی دنیا، فدراسیون ایران است و حالا با حضور هادی ساعی نیز که خودش از قهرمانان بزرگ است، بازهم شاهد موفقیت این رشته در ایران خواهیم بود.

وی ادامه داد: پیشنهاد می کنیم به مناسبت سالگرد روابط ایران و کره جنوبی، بازی محبت آمیز بین تکواندوکاران دو کشور برگزار گردد.

کی سوک لی رئیس اتحادیه تکواندو آسیا نیز در این جلسه گفت: حضور هادی ساعی در فدراسیون و پولادگر در وزارت ورزش و جوانان باعث می گردد که این رشته پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

در این ملاقات سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو، اسماعیل احمدی مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی و کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1401 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1836

به "ملاقات رئیس اتحادیه تکواندو آسیا با وزیر ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات رئیس اتحادیه تکواندو آسیا با وزیر ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید