دولت افغانستان: طالبان به صلح و مذاکره متعهد نیست

به گزارش آفتاب صبا، شورای امنیت ملی افغانستان گفت که تیم مذاکره افغانستان برای یافتن راه حل سیاسی بحران افغانستان در قطر حضور دارد در حالی که طالبان مشغول سفرهای خارجی است، این گروه به صلح و مذاکره متعهد نیست.

دولت افغانستان: طالبان به صلح و مذاکره متعهد نیست

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، رحمت الله اندر سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در واکنش به سفرهای خارجی اخیر طالبان گفت که این گروه از نتایج بررسی توافقنامه قطر توسط دولت بایدن نگران است و از اینرو به سفرهای منطقه ای رو آورده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: درحالی که تیم مذاکره کننده افغانستان برای یافتن یک راهکار سیاسی برای خاتمه دادن به بحران افغانستان در قطر حضور دارد، تیم طالبان بجای مذاکره مشغول سفرهای خارجی هستند.

اندر ادامه داد که این سفرها به معنی آن است که طالبان نسبت به صلح و مذاکره متعهد نیست و طولانی شدن جنگ و کشتار افغان ها برای آن ها ارزشی ندارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان پس از سفر به پاکستان در هفته های گذشته، در رأس یک هیئت بلندپایه دیروز وارد تهران شد.

وزارت خارجه افغانستان در بیانیه ای تاکید کرد که این سفر با اطلاع کابل اجرا شده و هدف از سفر این است که ایران گروه طالبان را در مورد اجماع منطقه ای برای تامین آتش بس فوری، دستیابی به یک توافق جامع صلح در چهارچوب نظام جمهوری و حفظ ارزش های قانون اساسی افغانستان آگاه سازد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1262

به "دولت افغانستان: طالبان به صلح و مذاکره متعهد نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان: طالبان به صلح و مذاکره متعهد نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید