دلایل سنگینی پاها هنگام بیدار شدن از خواب

به گزارش آفتاب صبا، تهران (پانا) - گاهی اوقات به دلایل مختلفی فرد هنگام بیدار شدن از خواب در پاهای خود احساس سنگینی می نماید که این نشانه عادی نیست.

دلایل سنگینی پاها هنگام بیدار شدن از خواب

به گزارش پایگاه تخصصی وب طب، گاهی پیش می آید که فرد پس از یک روز خسته نماینده و سخت کاری در پاهای خود احساس سنگینی می نماید، اما این احساس هنگام بیدار شدن از خواب عادی نیست و دلایل زیادی می تواند عامل این سنگینی باشد.

بعضی از دلایل احساس سنگینی در پاها پس از بیدار شدن از خواب عبارتند از:

گردش خون

در صورت اختلال در گردش خون، ممکن است در پاهای خود احساس سنگینی کنید، زیرا خون به دلیل جاذبه زمین در پایین ساق پا جمع می گردد و رگ ها قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهند.

آنچه پاها راجع به شرایط سلامتی ما می گویند

نارسایی مزمن وریدی

نارسایی مزمن وریدی بر اثر ضعف رگ ها و دریچه های پا ایجاد می گردد که به دلیل عدم توانایی سیستم گردش خون برای بازگرداندن خون به قلب منجر به جمع شدن خون در پاها می گردد.

چاقی و اضافه وزن

چاقی و اضافه وزن به نوبه خود منجر به فشار بر عضلات، رباط ها و مفاصل شده و باعث سنگینی پاها هنگام بیدار شدن می گردد.

بارداری

مشهور است که بارداری یک دوره پر استرس برای بدن محسوب می گردد و به دلیل دو عامل فشار آوردن وزن زیاد بر روی پا و عدم تعادل هورمون ها در بدن منجر به سنگینی در پا هنگام بیدار شدن از خواب می گردد. متخصصان توصیه می نمایند اگر علائم سنگینی در پا مانند تورم، درد، پارستزی (احساس سوزن سوزن شدن) در پاها و یا ظاهر غیرمعمول رگ های برجسته را دارید، به پزشک مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1400

به "دلایل سنگینی پاها هنگام بیدار شدن از خواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل سنگینی پاها هنگام بیدار شدن از خواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید