در این ساعت ها حمام رفتن باعث فلج شدن و مرگ تدریجی می شود

به گزارش آفتاب صبا، برنا نوشت: زمان حمام کردن تاثیرات متفاوتی بر سلامت بدن انسان می گذارد به گفته برخی افراد حمام کردن در غروب و عصر ضرر و عوارض بسیار زیادی برای سلامتی دارد.

در این ساعت ها حمام رفتن باعث فلج شدن و مرگ تدریجی می شود

ما اغلب از والدین یا بستگان نزدیک زمانی که تصمیم به حمام کردن در شب داریم می شنویم حمام کردن در غروب برای سلامتی خوب نیست. دلیل آن را می توانیم چندین بیماری مانند رماتیسم و یا بیماری های دیگر بیان کنیم. آیا این چیزی که می گویند حقیقت دارد؟

تعدادی از ضرر های حمام رفتن در عصر و غروب

1. حمام کردن در وقت غروب و عصر باعث رماتیسم می شود

رماتیسم بیماری خود ایمنی است، و زمانی رخ می دهد که درد مفاصل وجود دارد، بنابراین فرد مبتلا به روماتیسمی، احساس دردناکی در مفاصل خود خواهد داشت. علل روماتیسمی هنوز مشخص نیست. طبق نظر متخصصان پزشکی این بیماری به دلیل اختلالات ژنتیکی رخ می دهد که می تواند در سنین مفید هر کسی رخ دهد.

در زیر چندین بیماری مبتلا به روماتیسمی وجود دارد که باید بدانید:

درد مفاصل

برخی قسمت های متمایل به قرمز در مفاصل

زمانی که به آن دست می زنید، ناحیه مفاصل گرم هستند.

مفاصل خشن در صبح

کاهش عملکرد مفاصل

این بیماری در واقع مضر نیست، اما اگر احساس بیماری روماتیسمی دارید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید؛ و اگر روماتیسم داشته باشید، و مجبور هستید غروب حمام کنید، توصیه می شود از آب گرم استفاده کنید، چون آب سرد مفاصل را سخت می کند.

2. پیری زودرس

حمام کردن در غروب می تواند باعث پیری زودرس شود. افراد زیادی می گویند که بدن آن ها به مقدار کافی قوی نیست که با آب سرد شست وشو کنند وقتی در عصر حمام می کنند باعث افزایش متابولیسم بدن آن ها می شود. در نتیجه بدن به کالری و سطح بالایی از اکسیژن نیاز دارد تا آن را تثبیت کند.

3 - ذات الریه

حمام کردن در غروب می تواند موجب ذات الریه شود. در واقع، این فکر نادرست است. این بیماری از عفونت ویروس و باکتری هوا ناشی می شود. فرد مبتلا به ذات الریه معمولا سرفه می کند، به سختی نفس می کشد و می لرزد. ذات الریه برای مدتی طولانی درمان نمی شود. علایم اولیه این بیماری مشابه کسانی هستند که سرفه و آنفولانزا مشترکی دارند.

4. اسید اوریک

حمام کردن در غروب می تواند خطر اسید اوره را افزایش دهد. این بیماری زمانی رخ می دهد که اسید اوره در بدن در حال افزایش است. سپس می تواند باعث شود که کلیه ها قادر به وفق دادن و همچنین آزاد کردن ترکیبات نباشند. نشانه های مختلفی از این بیماری مانند:

التهاب و قرمزی

در صبح و عصر، فرکانس بالاتر از حد معمول خواهد بود؛ و آن ها با اسید اوره شدید، بسیار دردناک خواهند بود. آن به انگشتان، پاها، پاشنه، آرنج و یا مچ آسیب می زنند؛ و اگر علائم و یا حتی اسید اوره داشته باشید توصیه می شود از خوردن قهوه خود داری کنید. پیش گیری: برخی مضرات حمام کردن در غروب برای سلامتی وجود دارد. باید از خوردن غذا هایی حاوی مواد پورین مانند آجیل، غذا های دریایی، یا غذا های کنسرو شده اجتناب کنید.

5. فرآیند سوخت و ساز را مختل می کند

زمانی که در عصر حمام می کنید باید بیشتر مراقب باشید، چون می تواند روند متابولیسم را به هم بزند. چرا این طور است؟ دلیلش این است که در طول شب دمای بدن رو به کاهش است و به استراحت نیاز دارید؛ و اگر حمام کنید و منافذ باز شوند، آب به بدن وارد خواهد شد و می تواند باعث ایجاد اختلال هورمونی در بدن شود.

6. سرما

شب برای استراحت است. بنابراین، حمام کردن در شب می تواند باعث سرما خوردگی شود، به خصوص وقتی دمای بدن بالا است و هنوز احساس گرما می کنید، حمام بکنید.

7. تب

آن به منافذ بدن و سطح گرم بدن مربوط است که در شب در حال افزایش است. چون وقتی بدن ما گرم است و با آب سرد می شویید و منافذ باز می شوند، این می تواند باعث شود که احساس کنید تب دارید.

8. درد ماهیچه

بسیاری از مردم فکر می کنند که حمام رفتن در شب باعث ایجاد درد در ماهیچه می شود به این دلیل که آب سرد به داخل حفرات بدن آن ها وارد می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 1 بهمن 1401 بروزرسانی: 1 بهمن 1401 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1993

به "در این ساعت ها حمام رفتن باعث فلج شدن و مرگ تدریجی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این ساعت ها حمام رفتن باعث فلج شدن و مرگ تدریجی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید