حضور ناو جنگی آمریکا در دریای جنوبی چین

به گزارش آفتاب صبا، یک فروند ناو جنگی نیروی دریایی آمریکا به 12 مایلی جزیره مورد ادعای چین و 2 کشور دیگر منطقه در دریای جنوبی چین نزدیک شده است.

حضور ناو جنگی آمریکا در دریای جنوبی چین

با تور چین ارزان پاییز 99 سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت دفاع آمریکا خاطرنشان کرد: یک ففرایند ناو جنگی نیروی دریایی این کشور در عملیاتی که با هدف به چالش کشیدن کوشش ها برای محدود کردن آزادی دریانوردی اجرا شده، به یک جزیره مورد ادعای چین و 2 کشور دیگر در دریای جنوبی چین نزدیک شده است.

چین ادعای مالکیت 90 درصد دریای جنوبی چین را مطرح کرده و سعی کرده است تا با ساخت جزایر مصنوعی این ادعای خود را تقویت بخشد.فیلیپین، تایوان، مالزی، برونئی و ویتنام نیز ادعای مالکیت بخشی از این دریا را مطرح کرده اند.

جف دیویس سخنگوی پنتاگون تاکید نمود: در زمانی که ناو جنگی یو اس اس کورتیس ویلبر به نزدیکی این جزیره رسیده بود، هیچ یک از کشتی های ارتش چین در این منطقه حضور نداشته است.

وی در ادامه توضیح داد: این عملیات کوشش های اجرا شده از سوی چین، تایوان و ویتنام برای محدود کردن آزادی دریانوردی در منطقه را به چالش کشیده است.

نیروی دریایی آمریکا در ماه اکتبر نیز عملیات مشابهی را انجام داده بود و ناوشکن لاسن را به نزدیکی جزایر مورد ادعای چین در دریای جنوبی چین اعزام کرده بود. این اقدام با واکنش شدید چین روبرو شده است.

جف دیویس گفت: آمریکا هیچ موضعی در قبال رقابت های مربوط به ادعاهای ارضی ندارد. پیش از انجام این عملیات به هیچ یک از کشورهای مدعی اعلام قبلی نشده بود چرا که این اقدام مطابق با فرایند عادی ما و قوانین بین المللی بوده است.

این عملیات در شرایطی اجرا شده است که کنگره از دولت اوباما خواسته بود تا عملیات مشابه اکتبر را ادامه دهد. کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا نیز از اوباما به خاطر تاخیر انداختن در گشت زنی های دریایی در دریای جنوبی چین انتقاد کرده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 465

به "حضور ناو جنگی آمریکا در دریای جنوبی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور ناو جنگی آمریکا در دریای جنوبی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید