حریق گسترده در بازار بزرگ تهران ، 30 مغازه در آتش سوختند

به گزارش آفتاب صبا، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش سوزی حدود 30 باب مغازه در بازار تهران اطلاع داد.

حریق گسترده در بازار بزرگ تهران ، 30 مغازه در آتش سوختند

به گزارش خبرنگاران، سید جلال ملکی در این باره گفت: وقوع یک مورد حادثه حریق در بازار تهران در ساعت 2:01 بامداد امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان هفت ایستگاه را به همراه تانکرهای آب، خودروی حامل تجهیزات تنفسی و ... به محل حادثه واقع در بازار آهنگران اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل گفت: محل حادثه یک پاساژ سه طبقه با بیش از 250 باب واحد صنفی و انبار به مساحت های مختلف بود. کانون حریق در زیرزمین این پاساژ قرار داشت و جمعا در حدود 30 باب مغازه و انبار دچار حریق شده بودند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه شعله های آتش در حال سرایت به دیگر واحدهای واقع در این پاساژ بود، اظهارکرد: آتش نشانان همزمان با ایمن سازی محل، اقدامات خود برای اطفاء حریق در این پاساژ را شروع نموده و در گام نخست با اقدامات خود پیروز شدند تا از توسعه آتش و سرایت شعله ها به واحدهای دیگر جلوگیری نمایند.

ملکی ادامه داد: با توجه به اینکه حریق در زیرزمین این پاساژ اتفاق افتاده بود، عملیات آتش نشانان با دشواری هایی همراه بود با این وجود آتش نشانان در حرارت بالا و دود زیاد پیروز به اطفاء کامل حریق شدند.

وی با بیان اینکه حدود 30 مغازه و انبار از 30 درصد تا 100 درصد در آتش سوختند، گفتند، گفت: در حال حاضر آتش نشانان در حال لکه گیری و تخلیه دود هستند و پس از انتها ماموریت تیم کارشناسی آنالیز خود برای یافتن دلیل حادثه را شروع خواهد نمود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه این حادثه مورد مصدومیت و فوتی نداشت، گفت: اما خسارات مالی زیادی درپی این حادثه برجا ماند.

وی با انتقاد از شرایط ایمنی در بازار تهران نیز گفت: بازار تهران همیشه دارای مسائل ایمنی بوده و بارها نیز در خصوص هشدار و تذکر داده شده است. ضروری است که همه افراد مرتبط با بازار و دستگاه ها در این خصوص وارد عمل شده در این خصوص به فکر راه چاره باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1402 بروزرسانی: 24 مرداد 1402 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 2077

به "حریق گسترده در بازار بزرگ تهران ، 30 مغازه در آتش سوختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریق گسترده در بازار بزرگ تهران ، 30 مغازه در آتش سوختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید