ترامپ تا آخرین لحظه انتخابات 2020 دنبال مذاکره با ایران است

به گزارش آفتاب صبا، یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: ترامپ تا آخرین لحظه نزدیک به انتخابات و حتی در اوج اختلافات داخلی در کشور خود به دنبال مصاحبه و مذاکره با مقامات ایرانی است.

ترامپ تا آخرین لحظه انتخابات 2020 دنبال مذاکره با ایران است

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، رضا حجت شمامی، کارشناس مسائل بین الملل در تبادل نظر با دانشجو، در مورد مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا و اینکه ترامپ طی توئیتی ضمن تشکر از ایران این مبادله را اقدامی منصفانه ارزیابی کرد و آن را نشان دهنده آن دانست که ایران و آمریکا می توانند در مورد سایر موارد نیز با یکدیگر به توافق برسند، گفت: به هر حال هر اقدامی در عرصه بین الملل می تواند منتقل کننده یک پالس باشد و این اقدامات در عصر دیپلماسی معنادار است.

وی با اشاره به هم زمانی مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا و رفت و آمدهای مقاماتی از عمان به کشورمان گفت: اساسا رفت و آمدهای بین ایران و عمان نوعی قرارداد نانوشته و دیپلماسی پنهان بین ایران و آمریکاست.

حجت شمامی توضیح داد: از طرف دیگر ترامپ تا آخرین لحظه نزدیک به انتخابات و حتی در اوج اختلافات داخلی در کشور خود به دنبال تبادل نظر و مذاکره با مقامات ایرانی است.

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: رئیس جمهور ایالات متحده همیشه آماده است که از شرایط مذاکره با ایران ولو کوچک و پیش پا افتاده به عنوان تبلیغات انتخاباتی خود و تامین پوسترهای انتخابات 2020 استفاده کند.

وی در سرانجام با تاکید بر اینکه عمده دستاورد ترامپ در مدت چهار سال ریاست جمهوری در آمریکا بیشتر دستاوردهای داخلی در خود آمریکا بوده است، توضیح داد: رئیس جمهور آمریکا دستاوردی جز خروج از معاهدات متعدد از جمله برجام در عرصه بین الملل نداشته است و لذا سعی می نماید از همه موقعیت های خود حتی در شرایطی که در اوج تنش و اختلاف با ایران باشد،استفاده کند و از هیچ کوششی برای تبادل نظرهای حداقلی که بتوان نام مذاکره روی آن گذاشت با مقامات ایرانی غافل نشود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 401

به "ترامپ تا آخرین لحظه انتخابات 2020 دنبال مذاکره با ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ تا آخرین لحظه انتخابات 2020 دنبال مذاکره با ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید