بلیط قطار را آنلاین و ارزان تر از همه جا بخرید

به گزارش آفتاب صبا، امروزه اکثریت مردم برای خریدهای خود گزینه خرید اینترنتی را انتخاب می نمایند. این کار باعث می گردد که هم در زمینه وقت و هم هزینه صرفه جویی گردد. سفر با قطار و تهیه بلیط آن نیز از این غائله مستثنا نیست.

بلیط قطار را آنلاین و ارزان تر از همه جا بخرید

خیلی اوقات در زندگی ما پیش می آید که برای انجام کاری یا ملاقات آشنایان و فامیل نیاز به بلیط قطار داریم و برای خرید آن به صورت حضوری در آژانس ها وقت نداریم. همین موضوع باعث می گردد که در خانه یا محل کار با تنها چند کلیک بلیط مورد نظر خود را بی هیچ دردسر و حضور در ترافیک خریداری کنیم.

انتخاب قطار برای سفرها چند دلیل می تواند داشته باشد.

اول اینکه قطار نسبت به هواپیما و اتوبوس ممکن است حاشیه امنیت بیشتری داشته باشد و خیلی کمتر از حوادثی شنیدیم که یک طرف آن قطار بوده است.

دوم این است که هزینه بلیط قطار برای مسافران خیلی گران نیست و قشرهای مختلف مردم قادر به خریداری آن هستند.

سوم اینکه خیلی از افراد دوست دارند در حین سفر از طبیعت بین دو شهر لذت ببرند و این در حالی امکان پذیر است که یا قطار، اتوبوس و یا با وسیله شخصی صورت بگیرد. اما در این مورد باز هم قطار از بقیه موارد آسان تر و ایمن تر است.

دلیل چهارم هم راحت بودن قطار برای مسافر است. امکان استراحت بر روی تخت و همچنین امکانات بیشتری که قطار نسبت به اتوبوس و وسیله نقلیه دارد مثل سرویس بهداشتی داخل قطار، رستوران و.. خود عاملی است که سبب انتخاب و تمایز قطار می گردد.

دلیل پنجم نیز زمان کمتر در مسافرت با قطار نسبت به اتوبوس و ماشین شخصی است. مسافتی که با ماشین و اتوبوس ممکن است 10 ساعت به درازا بکشد با قطار بسیار کم تر می گردد. همچنین هزینه بسیار زیادی که سوخت برای ماشین شخصی به همراه دارد را نباید فراموش کرد. این هزینه در سفر با قطار وجود ندارد.

یک مطلب بسیار مهم که درباره سفر با قطار باید مطرح کرد این است که برنامه های سفر با قطار خیلی به ندرت پیش می آید که دچار کنسلی و یا تاخیر گردد و این در حالی است که در خصوص هواپیما این موضوع کاملا متفاوت است. سفر با هواپیما به دلیل مسائل جوی و دیگر مسائل با تاخیر و کنسلی بسیاری روبرو است. این موضوع فرق بسیار مشهود بین سفر با قطار و هواپیما است که باعث تمایز این دو از هم می گردد.

سفر به مشهد از آن دسته سفرهایی است که مردم بیشتر دوست دارند که با قطار آن را انجام دهند.

بودن با خانواده در کوپه های نزدیک به هم تا مقصد و لذت بردن از مناظر، تجربه بسیار قشنگی است که در زندگی خیلی کم ممکن است رخ می دهد.

در بسیاری از مواقع خصوصا تعطیلی ها که اکثریت مردم آن موقع را برای سفر انتخاب می نمایند محور تهران به مشهد و برعکس بسیار شلوغ می گردد و کار را برای سفر با ماشین سخت می نماید و ساعت ها باید در جاده های خشک و خسته نماینده رانندگی کرد. به همین دلیل جهت تهران به مشهد با قطار یکی از پرترددترین جهتها است و خیلی از افراد دوست دارند این جهت را با قطار مسافرت نمایند.

همچنین میزان سفرهایی که با قطار به سمت مشهد انجام می پذیرد نسبت به سایر شهرها بسیار بیشتر است و این باعث می گردد که سیستم حمل و نقل قطار مشهد به سمت تهران و تهران مشهد نسبت به باقی شهرها کمی تفاوت داشته باشد و باید گفت که این خط از قطارهای تهران تا مشهد از واگن های جدید و پیشرفته ای بهره می برد.

در جهت تهران مشهد قطارهای مختلفی در حال رفت و آمد است که بسته به نوع قطار، ساعات حرکت، امکانات داخلی آن، تمیزی و کم صدا بودن کوپه ها قیمت های آن ها تفاوت دارد. شما به راحتی می توانید با ورود به سایت تخفیفان از قیمت های بلیط های قطار مشهد تهران باخبر شوید و بلیط سفر خودتان را با قیمتی پایین تر نسبت به سایر آزانس های مسافرتی خریداری کنید.

هدف تخفیفان از ارائه این سرویس راحتی در سفر به مشهد و همچنین ذخیره بیشتر پول در جیب های شما است.

علاقه مندانی که قصد اقامت در شهر مشهد را دارند می توانند از پیشنهادهای تخفیفان برای هتل مشهد استفاده نموده و هزینه سفر خود را به حداقل برسانند.

منبع: مجله سفر
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 756

به "بلیط قطار را آنلاین و ارزان تر از همه جا بخرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیط قطار را آنلاین و ارزان تر از همه جا بخرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید