انعقاد تفاهم نامه برای گسترش ورزش در میان دانش آموزان ناشنوا

به گزارش آفتاب صبا، به گزارش خبرنگاران، سیدجواد حسینی گفت: جوهره اصلی سند تحول بنیادین، تعلیم و تربیت تمام ساحتی است و یکی از ساحت های تعلیم و تربیت تمام ساحتی، تربیت بدنی و سلامت است که از اهمیت ویژه ای برای دانش آموزان با نیازهای ویژه برخوردار است.

انعقاد تفاهم نامه برای گسترش ورزش در میان دانش آموزان ناشنوا

وی در ادامه اشاره نمود: تربیت بدنی و سلامت علاوه بر اینکه یکی از ساحت های تعلیم و تربیت تمام ساحتی است جز اثرگذارترین ساحت های تعلیم و تربیت بر دیگر ساحت ها نیز محسوب می گردد.

حسینی اضافه نمود: برای دانش آموزان با نیازهای ویژه سه موضوع است که نسبت به دانش آموزان عادی از اهمیت بیشتری برخوردار است و آن ورزش، هنر و رویکرد مهارت آموزی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه است.

وی با اشاره به منعقد کردن تفاهم نامه ای میان فدراسیون ناشنوایان و سازمان آموزش و پرورش استثنایی اعلام کرد: ما باید بتوانیم در همه زمینه های ورزشی همکاری های گسترده ای داشته باشیم و باید فراتر از این تفاهم نامه در صحنه عمل این فعالیت های مشترک را با کمک فدراسیون، به منظور ارتقاء تعلیم و تربیت و سلامت دانش آموزان با نیازهای ویژه، داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در مشارکت های کلان در آموزش و پرورش استثنایی به خوبی پیش رفته ایم، اضافه نمود: در جلساتی که با خیرین مدرسه ساز کشور داشته ایم قول ساخت 210 مدرسه را داده اند که با نام آغازی برای یک خاتمه نام گذاری شده است و در مشارکت های خرد هم همکاری های لازم در زمینه های مدرسه کمک، هنرکمک، فن کمک، دانش کمک و ورزش کمک را نیز داشته باشیم.

حسینی در ادامه در تبیین این موضوع اضافه نمود: مدرسه باید هنریار داشته باشد یعنی هنرمندی که می تواند به نظام مدرسه کمک کند و یا استاد دانشگاه می تواند در زمینه دانش کمک کمک کند و ما باید در این راستا بتوانیم در محیط مدرسه ورزش کمک را نیز از ناحیه فدراسیون ها و انجمن های ورزشی و یا اولیاء علاقه مند به ورزش برای دانش آموزان با نیازهای ویژه گسترش دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 494

به "انعقاد تفاهم نامه برای گسترش ورزش در میان دانش آموزان ناشنوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه برای گسترش ورزش در میان دانش آموزان ناشنوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید