آبرسانی به 213 روستای جنوب سیستان و بلوچستان

به گزارش آفتاب صبا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان گفت: 213 روستا در پایین دست سد پیشین واقع در جنوب استان واقع شده است که در قالب 3 مرحله اضطراری، میان مدت و بلندمدت آبرسانی می گردد.

آبرسانی به 213 روستای جنوب سیستان و بلوچستان

به گزارش آفتاب صبا به نقل از آفتاب صبا، عبدالاحد ریکی در حاشیه بازدید از فرایند اجرای پروژه آبرسانی شیرگواز گفت: به همین منظور یک خط اضطرار اجرایی شده و خط دیگر برای آبرسانی به 28 روستا در 2 هفته آینده اجرایی می گردد که با اتمام آن افزون بر 700 خانوار از آب بهداشتی بهره مند خواهند شد.

او ادامه داد: به منظور آبرسانی به 213 روستای زیرمجموعه سد پیشین 2 قرارداد برای تاسیسات آن در حال اجراست، 2 قرارداد نیز در روزهای اخیر امضا شده و 2 قرارداد دیگر نیز تا پیش از سرانجام سال امضا خواهد شد. همچنین قرارداد 200 میلیارد تومانی با اعتبار فاینانسی پس از تفویض سازمان برنامه و بودجه امضا خواهد شد که از بزرگ ترین طرح های حوزه آب روستایی کشور محسوب می گردد.

ریکی در ارتباط با ترمیم خط آبرسانی شیرگواز گفت: این خط در سال 77 بهره برداری شده که سال جاری با تامین اعتبار 20 میلیارد ریالی تعمیرات آن انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان اوایل مرداد سال جاری از سرریز شدن سد پیشین براثر بارندگی های مونسون خبر داده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 470

به "آبرسانی به 213 روستای جنوب سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبرسانی به 213 روستای جنوب سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید