گودال های آبی پالائو ؛ از شگفتی های کم نظیر اقیانوس آرام، عکس

به گزارش آفتاب صبا، اقیانوس آرام، مجمع الجزایر زیبای پالائو را در بر گرفته است. این کشور از 250 جزیره کوچک و هشت جزیره عظیم مسکونی تشکیل می گردد و تمامی این جزایر از صخره های مرجانی به وجود آمده اند.

گودال های آبی پالائو ؛ از شگفتی های کم نظیر اقیانوس آرام، عکس

بخش هایی از دیواره های این جزایر مرجانی در گذر سال ها فرو ریخته و گودال های آبی نسبتا کم عمقی به وجود آمده است.

این گودال های آبی شگفت انگیز، غواصان و طبیعت گردان بسکمک را از گوشه و کنار دنیا به سوی خود فرا می خوانند. با ما همراه شوید تا در تازه ترین قسمت از تورهای مجازی، به تماشای گودال های آبی پالائو بنشینیم.

کناره آبی (Blue Corner)، یکی از مکان های منحصربه فرد برای غواصی در پالائو است. این ناحیه همچون فلاتی در زیر آب، از صخره مرجانی جدا شده و به سمت دریا امتداد پیدا نموده است. کناره آبی، در مجاورت صخره ای قرار گرفته است که به واسطه وجود حفره های آبی، مشهور شده است. چهار چاه عمودی با میانگین قطر 10 متر در این صخره وجود دارند که در انتهای خود، از طریق دو غار آبی با عمق 35 متر، با یکدیگر ادغام می شوند. قدمت این محوطه آبی منحصربه فرد که در نتیجه فرسایش پدید آمده است، به میلیون ها سال پیش باز می گردد؛ زمانی که سطح آب دریا پایین تر از امروز بود.

دیوارهای غار آبی با مرجان های نرم (Alcyonacea) پوشیده شده و تنوع غنی رنگ و شکل های مسحورنماینده ای را پدید آورده است. تابش پرتوهای رقصان خورشید به دیواره های غار، فضایی جادویی را در این مکان به وجود می آورد. بسته به زمان غواصی، گودال های آبی منظره ای متفاوت را تقدیم علاقه مندان می نمایند و صحنه های عکاسی که مملو از شکوه رنگ ها، سایه ها و اشکال مختلف است، هر ثانیه چشم گیرتر می شوند.

در تمام روزهای سال، غواصی در گودال های آبی پالائو امکان پذیر است؛ چراکه دمای آب در این ناحیه همواره در بازه 26 تا 29 درجه سانتی گراد قرار گرفته است. عمق این گودال های اسرارآمیز بین 30 تا 50 متر متغیر است و غواصان با ورود به یکی از آن ها، می توانند به کناره آبی پالائو نیز دسترسی پیدا نمایند.

از دیگر جاهای دیدنی پالائو در این منطقه، می توان به غار گوچکی اشاره نمود که به معبد رستاخیز شهرت دارد. به نظر می رسد که این مکان محل استراحت جانوران دریایی قلمداد می شده است ؛ زیرا آثار به جای مانده از استخوان های آنان در قسمت پایینی غار به چشم می خورد. شاخص ترین این بقایا، استخوان غول پیکر یک لاکپشت باستانی است.

ورودی معبد رستاخیز، حفره باریکی است. غواصی در این منطقه امری چالش برانگیز محسوب می گردد که از افراد غیرمجرب ساخته نیست. تنها غواصان آموزش دیده، مجهز و دارای گواهینامه های معتبر، برای ورود به این غار مجاز هستند. البته بعضی راهنمایان محلی هستند که غواصان کم تجربه را نیز برای بازدید از معبد رستاخیز کمک می نمایند.

منبع: گردشبان
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1495

به "گودال های آبی پالائو ؛ از شگفتی های کم نظیر اقیانوس آرام، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گودال های آبی پالائو ؛ از شگفتی های کم نظیر اقیانوس آرام، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید