کرونا در اروپا، از تمدید قرنطینه در ایتالیا تا شرایط بحرانی بیمارستان های پاریس

به گزارش آفتاب صبا، شیوع گسترده کرونا در اتحادیه اروپا منجر به تمدید دوران قرنطینه و ایتالیا و به وجودآمدن شرایط بحرانی در بیمارستان های پاریس شده است.

کرونا در اروپا، از تمدید قرنطینه در ایتالیا تا شرایط بحرانی بیمارستان های پاریس

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران کرونا همچنان در اروپا گسترش پیدا نموده است و محدودیت های بیشتری ایجاد می نماید.

اخبار کرونایی در سراسر اروپا حاکی از شیوع گسترده این بیماری در بسیاری از کشورهای اروپایی است.

آرمین لاشت، نخست وزیر ایالت نوردراین وستفالن آلمان که بیش از دیگر ایالات درگیر این بیماری است از محدودیت های اعمال شده برای مقابله با شیوع کرونا دفاع و تأکید کرد که این ویروس همچنان مدتی طولانی متوقف نخواهد شد.

وی اضافه نمود: برای جلوگیری از به وجودآمدن شرایطی مانند ایتالیا در آلمان باید همچنان مشترکاً علیه گسترش این ویروس مبارزه کنیم.

هشدار نهاد امنیتی آلمان درباره سوءاستفاده افراط گرایان از بحران کرونا

در این شرایط سازمان اطلاعات داخلی آلمان درباره سوءاستفاده از بحران کرونا از طرف گروه های راست افراطی هشدار داده است. رئیس این نهاد امنیتی در آلمان در این باره گفت که این ویروس توجه گروه راست افراطی را به خود جلب نموده و در این راستا به کمپین های اخبار جعلی و گسترش نظریه های توطئه از طرف این گروه ها اشاره نمود.

وی تأکید کرد که این گروه های راست افراطی از این بحران به عنوان بهانه ای برای کاهش اعتماد به دولت آلمان، گسترش تئوری های توطئه و تبدیل کردن نام مهاجران به عنوان گروه های حامل ویروس سوءاستفاده می نمایند.

انتقاد اتحادیه اروپا از ابزار قراردادن بحران کرونا برای اهداف سیاسی

اتحادیه اروپا هم در جریان شیوع بحران کرونا به گسترش هدفمند اخبار جعلی و ابزار قرار دادن این ویروس برای اهداف سیاسی انتقاد وارد نموده است.

در یک گزارش سرویس اقدام خارجی اروپا (EEAS) که روز چهارشنبه منتشر شده است به خصوص به روسیه و چین انتقاد وارد شده که از این بحران به عنوان ابزاری برای پیشبرد منافع خود استفاده می نمایند.

از یونان هم خبر می رسد که یک کشتی مسافرتی با بیش از 380 مسافر تحت قرنطینه نهاده شده چرا که مواردی از ابتلا به کرونا در آن گزارش شده است. این کشتی از اسپانیا به سمت ترکیه در حال حرکت بود و در بندری در آتن تحت قرنطینه نهاده شد.

فرایند صعودی شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در کشورهای مهم اروپایی

آمارهای رسمی هم نشان می دهد که کرونا همچنان در اتحادیه اروپا گسترش می یابد و قربانیان بیشتری می گیرد.

در ایتالیا به عنوان کانون گسترش کرونا در قاره سبز حدود 105792 مورد ابتلا به کرونا و 12428 مرگ کرونایی گزارش شده است. آمارها نشان می دهد که در عرض 24 ساعت گذشته آمار مرگ ومیر کرونایی در این کشور 837 مورد افزایش داشته و 4053 نفر هم به تعداد مبتلایان در این کشور اضافه شده است.

در اسپانیا که در ردیف دومین کشور بحرانی در دوران شیوع کرونا در قاره سبز واقع شده است هم تا به حال 102136 نفر به کرونا مبتلا شده و 9053 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آمارهای رسمی نشان می دهد که در آلمان هم 72383 نفر به کرونا مبتلا شده و 788 نفر هم تا به حال بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 52128 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده و 3523 نفر هم بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

هشدار درباره افزایش مرگ ومیر کرونایی در آلمان

در این شرایط کریستین دروستن ویروس شناس برجسته آلمانی درباره افزایش شمار مرگ ومیرهای کرونایی در این کشور ابراز نگرانی نموده گفت: ما شاهد ورود این بیماری به خانه های سالمندان هستیم که این سرآغاز تحولی جدید است.

بحران در بیمارستان های پاریس به دلیل شیوع گسترده کرونا

خبرها همچنین حاکی از آن است که در کلان شهر پاریس با توجه به اوضاع شیوع کرونا شرایط بیمارستان ها بدتر می گردد. مدیر مرکز بهداشتی یک منطقه در فرانسه صبح امروز در سخنانی گفت که در پاریس حدود 1200 تحژختخواب مراقبت های ویژه وجود دارد در حالی که ما حدود 2700 بیمار در این بخش داریم.

تمدید قرنطینه در ایتالیا

ایتالیا هم محدودیت ها و قرنطینه برای مبارزه با شیوع کرونا را تا 13 آوریل (25 فروردین ماه) تمدید می نماید. این خبر را وزیر بهداشت ایتالیا روز چهارشنبه اعلام نمود.

از طرفی به دلیل شیوع کرونا حدود 700 ففرایند از 760 هواپیمای شرکت لوفت هانزای آلمان هم زمینگیر شده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 698

به "کرونا در اروپا، از تمدید قرنطینه در ایتالیا تا شرایط بحرانی بیمارستان های پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تمدید قرنطینه در ایتالیا تا شرایط بحرانی بیمارستان های پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید