کاهش 4 تا 8 درجه ای دمای هوای گیلان طی فردا

به گزارش آفتاب صبا، کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه فردا کاهش 4 تا 8 درجه ای دمای هوای پیش بینی می گردد، مطرح نمود: از ظهر فردا این سامانه تضعیف و به تدریج از استان خارج می گردد.

کاهش 4 تا 8 درجه ای دمای هوای گیلان طی فردا

یوسف شجاعی در گفت وگو با آفتاب صبا، با بیان اینکه آسمان گیلان تا ظهر امروز کمی ابری تا نیمه ابری بود، اظهار کرد: رودبار با 27 درجه سانتی گراد گرم ترین دما را بین ایستگاه های هواشناسی استان داشت و حداکثر دمای رشت به 25 درجه رسید.

وی با اشاره به نفوذ توده هوای ناپایدار و بارشی به استان از بعدازظهر امروز، اضافه نمود: به دنبال افزایش ابر شاهد بارش باران طی ساعات اخیر بودیم.

کارشناس هواشناسی گیلان توضیح داد: با ورود این سامانه ناپایدار به استان شرایط برای وقوع بارندگی، وزش باد، کاهش دما، رعد و برق و در بعضی از نقاط بارش تگرگ مهیا خواهد بود.

شجاعی، مدت فعالیت این سامانه را کمتر از 24 ساعت دانست و گفت: تا ظهر فردا در بعضی از نواحی غربی استان انتظار کاهش ابر داریم، البته طی امشب تا قبل از ظهر فردا بارندگی و وزش باد در بعضی از نقاط شدید خواهد بود.

وی از بارش بیش از 100 میلی متر باران در بعضی از نقاط اطلاع داد و گفت: احتمال آب گرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها وجود دارد لذا مردم از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها پرهیز نمایند.

کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه فردا کاهش 4 تا 8 درجه ای دمای هوا پیش بینی می گردد، عنوان نمود: از ظهر فردا این سامانه تضعیف و به تدریج از استان خارج می گردد لذا طی امشب و فردا دریا مواج و برای فعالیت های مرتبط نامناسب خواهد بود، زیرا احتمال افزایش ارتفاع موج تا سه متر وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 260

به "کاهش 4 تا 8 درجه ای دمای هوای گیلان طی فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 4 تا 8 درجه ای دمای هوای گیلان طی فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید