کاهش مراکز علمی کاربردی به 520 مرکز

به گزارش آفتاب صبا، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مراکز علمی کاربردی کشور طی دوسال اخیر از 1100 مرکز به 520 مرکز کاهش یافت.

کاهش مراکز علمی کاربردی به 520 مرکز

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

محسن محمدزاده در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه علمی- کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه نمود: در دانشگاه مهارت لازم برای ورود فارغ التحصیلان به یک شغل و کسب و کار کسب نمی گردد و وقتی می خواهد جذب کار گردد باید مهارت لازم را داشته باشد.

وی اظهار کرد: در آموزش عالی به داشتن مهارت توجه نشده است به همین خاطر برای این که در محیط کار نیروهای آچار به دست داشته باشیم دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی شده است.

معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: قرار بود که 30 درصد دانشجویان کشور مهارتی شوند که هنوز در این خصوص راه درازی در پیش داریم و هم اکنون دانشگاه های فنی و حرفه ای و علمی کاربردی 11تا12 درصد این ظرفیت را پرنموده اند.ُ

محمد زاده توضیح داد: تا چهار سال پیش 1100 مرکز علمی کاربردی در کشور داشته ایم اما بعضی ها که به دلیل دخالت های بیرونی و منافع شخصی و مادی راه اندازی شده بودند اعتبار خود را از دست می دادند.

وی ادامه داد: طی سه چهار سال اخیر بدون ترس از دخالت ها، با جدیت تمام به مولفه های کیفی در دانشگاه علمی کاربردی توجه شده است.

معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان نمود: تمام مراکز علمی کاربردی کشور را سطح بندی نموده ایم و طی دوسال اخیر 1100 مرکز علمی کاربردی کشور به 520 مرکز کاهش یافت که از این تعداد 300مرکز دولتی بودند و مابقی به علت پایین بودن کیفیت جمع آوری و از فعالیت آنها جلوگیری شد.

محمدزاده یاد آورشد: در گذشته بیشتر دانشجویان مراکز علمی کاربردی با معدل 17 تا 19 فارغ التحصیل می شدند که جهت سامان دهی به این شرایط آزمون متمرکز برای دروس نظری گذاشته ایم و در آینده ای نزدیک برای دروس مهارتی نیز آزمون متمرکز نیز خواهیم گرفت.

وی تاکید نمود: دانشگاه علمی کاربردی طی 26 سال فعالیت خود یک میلیون و 850 هزارنفر دانش آموخته در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته داشته است که 75 درصد شاغل اند.

معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار کرد: 40درصد از دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی متناسب با شغلی که تحصیل نموده اند، کار می نمایند.

محمدزاده با بیان این که پذیرش دانشگاه ها طی سال های97 و 98 رو به کاهش است، بیان نمود: در دانشگاه علمی کاربردی به علت اقدامات صورت گرفته جهت ارتقاع کیفی و پیدا کردن صندلی خود 24درصد افزایش پذیرش دانشجو داشت.

وی گفت: متوسط سن دانشجویان علمی کاربردی طی این مدت یک سال کاهش پیدا نموده، این شرایط نشان دهنده این است که دانشجویان این دانشگاه قبلا بیشتر کارمندان دولت بودند و هم اکنون بیشتر کنکوری ها وارد این دانشگاه می شوند.

معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی توضیح داد: هم اکنون 247 هزار دانشجو خانم و آقا در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگاران، در سرانجام این مراسم از خدمات یک سال و 6 ماه و 20روز امین موسایی رئیس سابق تجلیل و مهدی نوری پور به عنوان سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 430

به "کاهش مراکز علمی کاربردی به 520 مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش مراکز علمی کاربردی به 520 مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید