کاخ موزه هنر ایران نمایش تمام عیار هنر دست استادکاران ایرانی است

به گزارش آفتاب صبا، ایرنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی، کاخ موزه هنر ایران نمایش تمام عیار هنر دست استادکاران ایرانی است.

کاخ موزه هنر ایران نمایش تمام عیار هنر دست استادکاران ایرانی است

عزت الله ضرغامی در بازدید از کاخ مرمر، آثار هنرمندان آیینه کار، معرق کار، میناکار ایرانی و خالقان آثاری چون گنبد مینا، نقاشی های دیواری، قالی های دستباف و اصیل و سوزن دوزی های هنرمندان را بی بدیل و نشان از توجه مردم ایران به هنر و بناهای تاریخی دانست و گفت: کاخ موزه هنر ایران نمایش تمام عیار هنر دست استادکاران ایرانی است.

او با اشاره به توان و تجربه و دانش هنرمندان ایران زمین با روحیه مقاومت و ظلم ستیزی گفت: تاریخ و هنر ایران با نام مردان و زنان ایران اسلامی گره خورده است و روایت گری تاریخ ایران، خود هنری ستودنی بوده که لازم است راهنمایان موزه ها و ابنیه های تاریخی آموزش دیده، با مطالعه در خدمت بازدیدکنندگان باشند.

وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در گفت وگو با مدیر و راهنمایان موزه تاکیدکرد: آشنا کردن مردم با میراث افتخارآمیز و تاریخ تمدن ایران بزرگ از وظایف اولیه حاکمیت است و مدیریت خوب بنیاد مستضعفان در احیای میراث فرهنگی و تأسیس موزه های نو تحسین برانگیز است. امیدوارم نتیجه همکاری های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بنیاد مستضعفان شرایط مطلوب تری را برای آگاهی بخشی و استفاده عموم از دستاوردهای هنری و تاریخی ایران فراهم کند.

اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای همکاری در حوزه بازسازی و موزه داری

پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان هم که در این بازدید حضور داشت، به توانمندی هنرمندان بازسازیگر و بازسازی موزه هنر ایران اشاره کرد و گفت: بنیاد مستضعفان آماده همکاری های جدی در حوزه هنر بازسازی و موزه داری با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سراسر کشور است. او تاکید کرد: هدف از تاسیس موزه های نو، نمایش هنر و تاریخ پرغرور مردم این سرزمین است.

منبع: همگردی
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1645

به "کاخ موزه هنر ایران نمایش تمام عیار هنر دست استادکاران ایرانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ موزه هنر ایران نمایش تمام عیار هنر دست استادکاران ایرانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید