پیروزی بایدن در انتخابات پُستی اوهایو

به گزارش آفتاب صبا، انتخابات مقدماتی نامزد های حزب دموکرات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت اوهایو به صورت پُستی برگزار و جو بایدن تنها نامزد این حزب پیروز شد.

پیروزی بایدن در انتخابات پُستی اوهایو

به گزارش گروه بین الملل آفتاب صبا، جو بایدن توانست در انتخابات درون حزبی ایالت اوهایو که از بیم ویروس کرونا به صورت پستی برگزار گردید، به تعداد آرای وکلای انتخاباتی خود بیافزاید و مسیرش را برای قطعی کردن نامزدی خود در حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ هموارتر کرد.

به دنبال تک نفره شدن کارزار مقدماتی نامزد های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جو بایدن نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان 1399) آمریکا توانست در رقابت مقدماتی این حزب در ایالت اوهایو پیروزی را از آن خود کند.

پیروزی بایدن در این رقابت در حالی اجرا شده که پیش از این تقریبا همه رقبای او در کارزار انتخاباتی مقدماتی دموکرات ها به نفعش کنار رفتند.

به گزارش آسوشیتدپرس، انتخابات پستی ایالت اوهایو اولین آزمایش مهم درباره برگزاری انتخابات به وسیله پست در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در آمریکا بود.

طبق این گزارش، هر چند بعضی مسائل جزئی در فرایند برگزاری انتخابات اوهایو مخابره شدند، اما اختلال گسترده و اساسی گزارش نشد.

گفته می گردد تا روز شنبه هفته جاری حدود 1.5 میلیون رای به وسیله پست برای شرکت در انتخابات اوهایو ارسال شدند. این تعداد هر چند رکورد خوبی از منظر مشارکت پستی در انتخابات اوهایو محسوب می گردد، اما مشارکت در انتخابات مقدماتی سال 2016 این ایالت که به صورت حضوری برگزار گردید، 3.2 میلیون نفر بود.

برگه های رای که اهالی اوهایو باید برای مشارکت در انتخابات مقدماتی آن را پر و ارسال می کردند، سه صفحه بود.

در صورت عدم دریافت برگه های پستی رای، به ساکنان اوهایو اجازه حضور در صندوق آرا به منظور شرکت در انتخابات داده می شد.

به دنبال نگرانی ها درباره شیوع ویروس کرونا و تعویق انتخابات مقدماتی در بعضی ایالت های آمریکا، برگزاری انتخابات به وسیله پست در درستور کار قرار گرفته است.

به گزارش آسوشیتدپرس، در حال حاضر 5 ایالت کلرادو، هاوایی، اورگان، واشنگتن و یوتا در حال جمع آوری آرا به وسیله پست هستند.

طبق آخرین برآوردها، جو بایدن توانست در انتخابات اوهایو 72.4 کل و نظر مساعد 89 وکیل انتخاباتی (Delegate) را کسب کند و برنی سندرز که چند هفته قبل در حمایت از بایدن از کارزار انتخابات کنار رفت، 16.6 آرا و یک وکیل انتخاباتی را از آن خود کرد.

جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا در دولت باراک اوباما در حال حاضر رای 1393 وکیل انتخاباتی را در اختیار دارد.

طبق قوانین انتخاباتی در آمریکا، هر فرد که بتواند به 1991 وکیل انتخاباتی دست پیدا کند، نامزد حزب خود (دموکرات یا جمهوری خواه) در انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 774

به "پیروزی بایدن در انتخابات پُستی اوهایو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی بایدن در انتخابات پُستی اوهایو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید