مقاله: قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا

به گزارش آفتاب صبا، یکی از شهرهای مورد علاقه ایرانیان برای تحصیل ونکوور در ایالت بریتیش کلمبیاست. مسئولیت بنیادی برای اطمینان از کیفیت خدمات بهداشتی به عهده وزارت بهداشت ایالت بریتیش کلمبیا است تا این خدمات به موقع و با هزینه ای مقرون به صرفه در اختیار دانشجویان قرار بگیرد. عملکرد شرکت های خصوصی بیمه نیز تحت نظارت وزارت بهداشت این ایالت است. یکی از خدمات قابل توجه بیمه دانشجویی در این ایالت، سفرهای درمانی است؛ اگر دانشجو در طول دوره تحصیل برای درمان احتیاج به سفر داشت، بیمه دانشجویی هزینه سفر و درمان را بر عهده خواهد گرفت. شبکه بیمه ایالت بریتیش کلمبیا در 24 ساعت از شبانه روز و 7روز در هفته به وسیله تلفن، وب سایت، اپلیکیشن موبایل و... در دسترس است.

مقاله: قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا

همانند سیستم آموزشی مقاطع مختلف تحصیلی در کشور کانادا، هزینه، شرایط و خدمات بیمه دانشجویی نیز از ایالت با ایالتی دیگر متفاوت است؛ هزینه سالانه بیمه دانشجویی در کانادا از 400 دلار تا 900 دلار کانادا متفاوت است و به همین میزان خدمات درمانی متفاوتی نیز ارائه می گردد. برای درک بهتر شرایط و هزینه های بیمه دانشجویی در کنار خدمات آن ها، در ادامه به تفکیک ایالت های کانادا به شرح و آنالیز می پردازیم.

باید توجه داشت که پوشش بیمه دانشجویی در ایالت بریتیش کلمبیا سه ماه پس از ورود دانشجو شروع می گردد اما دانشجو موظف است به محض ورود برای آن اقدام کند. برای مثال اگر دانشجویی در 25 آگوست وارد خاک کانادا گردد، از اول نوامبر تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار خواهد گرفت. بیمه دانشجویی در ایالت بریتیش کلمبیا برای اقامت تحصیلیِ حداقل شش ماه صادر می گردد؛ به عبارت دیگر، اگر طول دوره تحصیل و اقامت دانشجو کمتر از شش ماه باشد، در این ایالت تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار نمی گیرد. در طول این مدت می توان از بیمه های ماهانه شرکت های خصوصی بهره جست؛ این بیمه ها ماهانه حدود 36 دلار هزینه دارد.

منبع مقاله: قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا

انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1481

به "مقاله: قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید