مقاله: دریاچه پیتو (کانادا)

به گزارش آفتاب صبا، دریاچه پیتو در دره واپوتیک در شمالی ترین بخش پارک ملی بنف و نزدیک به مرز استان های بریتیش کلمبیا و آلبرتا قرار گرفته است. محل تماشای منظره دریاچه (Peyto Lake Lookout) به راحتی و به وسیله اتوبان شماره 93 در دسترس است. این نقطه حدود 30 دقیقه سواری اتومبیل از شمال دریاچه لوئیس، یک ساعت از بنف و دو ساعت و نیم از کلگری یا یک ساعت به سمت جنوب از مرز پارک ملی جاسپر فاصله دارد. بهترین محل برای دیدن دریاچه پیتو و لذت بردن از رنگ شگفت انگیز آن از همین محل تماشای منظره است که چند دقیقه از اتوبان فاصله دارد. تابلوهای راهنما آن چنان پیدا نیستند، در نتیجه حسابی حواستان را جمع کنید تا محل را رد نکنید.

مقاله: دریاچه پیتو (کانادا)

تماشای منظره دریاچه پیتو، دریافت عکس و برگشت به اتومبیل، کارهایی هستند که بیشتر مردم در این محل انجام می دهند. البته در ماه های تابستانی شما می توانید در داخل دریاچه ماهیگیری کنید (برای این کار احتیاج به مجوز دارید). با این که در محل دریاچه پیتو هیچ محوطه ای برای چادر زدن وجود ندارد اما چندین محل دیگر در نزدیکی در دسترس هستند. برخی را باید از قبل رزرو کنید و برای برخی دیگر باید در محل حضور داشته باشید تا بتوانید جا بگیرید. هزینه یک شب چادر زدن در این محل ها بین 20 تا 30 دلار کانادایی است. سرویس های بهداشتی و صندوق های قفل دار برای غذا، از امکانات معمول این محل های اقامتی هستند.

دریاچه پیتو یکی از محبوب ترین و جذاب ترین جاذبه های پارک ملی بنف است؛ دریاچه ای که شهرتش را از رنگ آبی فیروزه ای چشم نوازش به دست آورده است. رنگ خاص دریاچه به خاطر وجود یخچال های طبیعی باستانی در این منطقه است. هر تابستان بخشی از این یخچال ها آب می شوند؛ آبی که از یخچال ها به دریاچه می رسد سنگ های ریز به اندازه غبار را در خود دارد. وقتی نور خورشید به سطح دریاچه می تابد این پودر سنگی آبی رنگ موجود در آب، یک رنگ درخشان آبی را بازتاب می دهد.

منبع مقاله: دریاچه پیتو (کانادا)

انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1004

به "مقاله: دریاچه پیتو (کانادا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: دریاچه پیتو (کانادا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید