محمدعلی شاکری راد درگذشت

به گزارش آفتاب صبا، محمد علی شاکری راد هنرمند نقاش، اسطوره شناس و استاد دانشگاه درگذشت.

محمدعلی شاکری راد درگذشت

به گزارش ایسنا، محمد علی شاکری راد پس از تحمل سال ها رنج بیماری، در بیمارستان فیروزگر تهران درگذشت.

این اسطوره شناس متولد سال1320 در رشت کارشناسی ارشد معماری خود را در سال 1349 از دانشگاه هنر تهران دریافت کرد و به مدت شش سال مدیریت دانشکده هنر- دانشگاه آزاد اسلامی و مدیریت گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی را بر عهده داشت. او که از همقطاران محمد ابراهیم جعفری بود در دانشگاه به تدریس تاریخ هنر معاصر، انسان طبیعت طراحی، مبانی و دروس عملی پرداخت.

از تالیفات او می توان به دو جلد کتاب مرجع انسان، طبیعت طراحی (ارگونومی)، کتاب خلاقیت در هنر معاصر، کتاب روش تحقیق در هنر، کتاب هندسه نقوش و کتاب تاریخ هنرمعاصر ایران (پنج دهه اخیر) اشاره نمود.

از وی مقالات بسیاری در زمینه هنر منتشر شد که از جمله می توان به هنر پدیده ایست اندیشمندانه، هنر از هست تا بودن، نقد فیلم های ماجراجویان- داش آکل- درشکه چی، سلسله مقالات انسان، طبیعت، هنر خلاق، نقش هویت هنر نقاشی سنتی اشاره نمود.

شاکری راد بعلاوه در موضوعات تاثیر اساطیر در هنر ایران، نقش فرم در معماری، طرح های نمادین هنر ایرانی، بازگشت پست مدرنیسم، معنویت گرایی در هنر مدرن، مدرنیته در هنر معاصر، نقش کاریکاتور در هنر معاصر، مدرنیسم و پسامدرنیم به ارائه سخنرانی و سمینار پرداخت.

او که داماد زنده یاد علی تجویدی و همسر زهرا تجویدی است، بعلاوه 11 نمایشگاه انفرادی و 19 نمایشگاه جمعی در گالری های مختلف برگزار کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1719

به "محمدعلی شاکری راد درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدعلی شاکری راد درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید