شهرجردی: کسب سهمیه المپیک برای کاتا دور از دسترس نیست، کوشش می کنم در المپیک ساحلی روی سکو بروم

به گزارش آفتاب صبا، ملی پوش کاتای ایران گفت: کسب سهمیه المپیک برای کاتا دور از دسترس نیست، به شرطی که فدراسیون کاتا را مانند کومیته ببیند.

شهرجردی: کسب سهمیه المپیک برای کاتا دور از دسترس نیست، کوشش می کنم در المپیک ساحلی روی سکو بروم

ابوالفضل شهرجردی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد شرایط خود پیش از حضور در مسابقات لیگ برتر کاراته وان ژاپن گفت: هفته گذشته همراه با ملی پوشان کومیته اردوی یک هفته ای را در رامسر داشتم که خدا را شکر شرایط مناسب بود. خیلی خوشحالم که در کنار تیم پرافتخار کومیته تمرین کردم. اردوی رامسر اولین مرحله اردویی بود که بعد از مدت ها در کنار کومیته بودم و انگیزه ام را بسیار بیشتر کرد. از فدراسیون درخواست می کنم این اردوها در مراحل بعد نیز برای من تداوم داشته باشد.

وی در مورد کسب مدال برنز همراه با کاتای تیمی در مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان گفت: در ازبکستان همراه با هم تیمی های خوبم علی زند و میلاد فرازمهر به رقابت پرداختیم و خدا را شکر پیروز به کسب مدال برنز شدیم. تیم ما بسیار جوان است و در چند سال اخیر نتایج بسیار خوبی را کسب نموده است و حالا حالاها نیز فرصت برای افتخارات بیشتر دارد. ما برای اولین بار در تاریخ کاراته ایران در بخش کاتا به مدال برنز کاتای تیمی رسیدیم. قطعا اگر کاتای تیمی در المپیک حضور داشت در آن مسابقات نیز شانس کسب مدال بودیم.

ملی پوش کاتای ایران در پاسخ به این سوال که از عملکرد خود در کاتای انفرادی مسابقات قهرمانی آسیا رضایت داشت، تاکید نمود: متاسفانه در کاتای انفرادی بدشانس بودم. بعد از صعود از مرحله گروهی، در مرحله دوم با بدشانسی دچار بی تعادلی شدم و از رسیدن به مدال بازماندم. با این حال امتیازات خوبی را کسب کردم و در حالی که ابتدای سال 2019 در رنکینگ المپیک بالای پنجاه بودم، در حال حاضر به رتبه بیستم رسیدم. این در حالی است که با حذف 7 بازیکن ژاپن میزبان المپیک در صندلی سیزدهم قرار خواهم گرفت.

شهرجردی در مورد شانس کسب سهمیه المپیک به وسیله رنکینگ گفت: به وسیله رنکینگ المپیک 4 نفر نخست سهمیه را کسب خواهند کرد. با وجود شرایط سخت کسب سهمیه به وسیله رنکینگ، کوشش خود را برای کسب سهمیه انجام خواهم داد. امیدوارم فدراسیون کاراته نیز کوشش کند تا در لیگ های جهانی آینده حضور داشته باشم. هدف من در ابتدا نزدیک شدن به رتبه های بالای رنکینگ است و بعد به کسب سهمیه فکر خواهم کرد.

وی تاکید نمود: بهترین فرصت کاتا برای کسب سهمیه المپیک، مسابقات انتخابب فرانسه خواهد بود. رقابت هایی که ژاپنی ها و نفراتی که به وسیله رنکینگ سهمیه کسب کردند در آن حضور نخواهند داشت و این فرصت را برای من مهیا خواهد بود تا با کسب مدال به المپیک راه پیدا کنم. البته این موضوع منوط به حضور در تمامی مسابقات کاراته وان است تا در مقابل چشم داوران کاتا بزنیم. کاتا خیلی بیشتر از کومیته احتیاج به چهره شدن دارد تا داوران با طرز اجرای کاتای تو آشنا شوند.

ملی پوش کاتای ایران در مورد حضور در مسابقات المپیک ساحلی گفت: تنها کسی بودم که در بخش آقایان توانستم سهمیه این مسابقات را کسب کنم و امیدوارم بتوانم در قطر نیز عملکرد خوبی داشته باشم. امتیازات این مسابقات برای المپیک محاسبه نخواهد شد، اما با توجه به برگزاری نخستین دوره این رویداد نتیجه آن برای مسئولان ورزش کشور مهم است. تمام کوششم را انجام خواهم داد تا ابتدا در المپیک ساحلی روی سکو باشم و بعد هم سهمیه المپیک را کسب کنم. کسب سهمیه در فرانسه دور از دسترس نیست. البته همه این اتفاقات منوط به حمایت فدراسیون کاراته خواهد بود که کاتا را مانند کومیته ببیند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 60

به "شهرجردی: کسب سهمیه المپیک برای کاتا دور از دسترس نیست، کوشش می کنم در المپیک ساحلی روی سکو بروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرجردی: کسب سهمیه المپیک برای کاتا دور از دسترس نیست، کوشش می کنم در المپیک ساحلی روی سکو بروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید