خلق شگفتی در پارالمپیک ریو دور از انتظار نیست

به گزارش آفتاب صبا، به گزارش خبرنگاران، فرید صائبی در گفتگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک در مورد وضعیت کلی تیم ملی والیبال نشسته برای حضور در بازی های پارالمپیک ریو و پیش بینی خود از عملکردی که این تیم می تواند در رقابت با 7 تیم شرکت کننده دیگر در این بازی ها به دست بیاورد، توضیح داد.

خلق شگفتی در پارالمپیک ریو دور از انتظار نیست

وی با بیان اینکه وقتی تیم ملی والیبال نشسته اردوهای آماده سازی خود را برای پارالمپیک ریو آغاز کرد، در یک سطح متوسط قرار داشت، افزود: وقتی در کنار تیم قرار گرفتم سعی و برنامه ام بر این بود تا تجربه 17 ساله خود از همراهی تیم ملی مردان را در اختیار ملی پوشان بانوان هم قرار دهم تا آنها بتوانند از این سطح خود را بالاتر ببرند و به شرایط و آمادگی بهتری برای پارالمپیک دست پیدا کنند.

صائبی با یادآوری برگزاری 6 مرحله اردوی آماده سازی برای تیم ملی والیبال نشسته بانوان پیش از نوروز 95 خاطرنشان کرد: طی این اردوها، بازیکنان با انگیزه بالا و هوش خوبی که از آن برخوردارند توانستند از نظر تکنیکی و تاکتیکی خود را ارتقا دهند که نتیجه آن در مسابقات جام بین قاره ای (اسفندماه سال 94-چین) کاملا مشهود بود. در این رقابت ها تیم ایران نتیجه خارق العاده گرفت و توانست خود را از رنکینگ 12 به پنجم جهان برساند.

مدیرفنی تیم ملی والیبال نشسته بانوان با بیان اینکه این تیم تا پیش از مسابقات جام بین قاره ای تجربه ای از برگزاری بازی در سطح جهان و تیم های بزرگی همچون برزیل، کانادا و اوکراین نداشت، ادامه داد: در این رقابت ها تیم ایران مقابل همه حریفان و حتی آمریکای مدعی خیلی خوب کار کرد، طوری که بعد از مسابقات جام بین قاره ای، فدراسیون جهانی و حتی مسئولان والیبال نشسته ایران دیدگاه متفاوتی نسبت به تیم بانوان پیدا کردند. حتی رئیس فدراسیون جهانی طی دیداری با محمود خسروی وفا تاکید کرده بود که والیبال نشسته بانوان ایران می تواند طی سال های آینده صاحب سکوهای جهانی شود. این شرایط روی روحیه مجموعه تیم برای پیگیری تمرینات بهتر و رسیدن به آمادگی بالاتر تاثیر زیادی گذاشته است.

صائبی در ادامه این مصاحبه با اشاره به برگزاری دو مرحله اردوی 15 روزه برای تیم ملی والیبال نشسته بانوان طی دو ماه گذشته که در تبریز و تهران برگزار گشت، گفت: در جریان این اردوها، بازیکنان در دریافت و سرویس و حتی دفاع داخل میدان عملکرد خیلی بهتری پیدا کردند. از امروز (چهارشنبه) هم اردوی سوم را در ساری و با حضور 15 بازیکن آغاز می کنیم و به دنبال این هستیم تا به سطح بالاتری از آمادگی برسیم.

مدیر فنی تیم ملی والیبال نشسته ایران تاکید کرد: به دنبال این هستیم در پارالمپیک ریو بهتر از جام بین قاره ای عمل کرده و کننده خوبی برای ایران باشیم. البته حضور تیم هایی مانند آمریکا و چین که همواره قهرمان یا نایب قهرمان جهان هستند در گروه ما کار را تا حدی سخت کرده است، اما شرایط به گونه ای است که خلق شگفتی توسط ملی پوشان والیبال نشسته بانوان ایران دور از انتظار نیست.

صائبی در این رابطه تاکید کرد: اگر شرایط مناسب باشد و مشکل خاصی پیش نیاید می توانیم نتیجه خارق العاده از تیم ملی والیبال نشسته ایران در پارالمپیک ریو ببینیم. سخت است اما هدف ما بر این است تا بتوانیم جزو 4 تیم برتر این بازی ها شویم. یا اینکه اگر هم به این مرحله نرسیدیم، در رقابت های رده بندی برای جایگاه پنجم تا هشتم مسابقات صاحب رده پنجم شویم. البته احساسم بر این است در این مرحله تیم هایی مانند روسیه، اوکراین، برزیل و کانادا حریف ما شوند که همگی مدعی و قدرتمندند اما تیم ایران هم آمادگی بالایی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 266

به "خلق شگفتی در پارالمپیک ریو دور از انتظار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلق شگفتی در پارالمپیک ریو دور از انتظار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید