جشنواره غذاهای دریایی در ایرانشهر

به گزارش آفتاب صبا، ایرانشهر یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان ایران است که نام قدیم آن پهره بود. این شهر در مرکز بلوچستان واقع شده است به تازگی در این شهر جشنواره غذاهای دریایی برگزار شده است.

جشنواره غذاهای دریایی در ایرانشهر

معاون فراوری و بهره برداری آبزیان اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: جشنواره طبخ آبزیان و غذاهای دریایی با هدف ترویج و افزایش سرانه مصرف ماهی در بین مردم این شهرستان برگزار گردید.

عباس علیزاده با بیان اینکه 80 نفر در این جشنواره بیش از 100 نوع غذای دریایی را به نمایش گذاشتند، گفت: در جامعه ما مساله سلامت تحت تأثیر وقایع گوناگون بویژه مصرف فست فودها و غذاهای بیرون قرار گرفته، بنابراین باید کوشش کنیم سرانه مصرف غذاهای دریایی در بین خانواده ها افزایش یابد.

وی با اشاره به فواید غذاهای دریایی و ضرورت گنجاندن آن در سبد غذایی گفت: حتی اگر پدر یا مادر مصرف نماینده آبزیان نیستند به دلیل ارزش غذایی نباید آن را از برنامه بچه هایشان حذف و ذائقه آنان را عوض نمایند.

معاون فراوری و بهره برداری آبزیان اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: چنین جشنواره هایی می تواند زمینه را برای توسعه فرهنگ مصرف آبزیان فراهم کند و امیدواریم با افزایش سرانه مصرف ماهی شادابی و سلامتی را برای خانواده ها به ارمغان آوریم.

وی توضیح داد: سرانه مصرف ماهی در سیستان و بلوچستان 9.2 کیلوگرم بوده و این در حالیست که مصرف ماهی در کشور بیش از 11 کیلوگرم است.

علیزاده گفت: گوشت ماهی و سایر آبزیان سرشار از ویتامین های مختلفی همچون گروه A ،B ،K و E بوده و همچنین مواد معدنی موجود در گوشت ماهی نظیر فسفر، کلسیم، آهن، سلنیوم، منیزیوم، فلوئور، ید و سایر ریزمغذی ها هستند که اثر بسیار مهمی در سلامتی انسان دارند.

وی بیان نمود: باید کوشش کرد تا فرهنگ و ذائقه مردم نسبت به استفاده بعضی از مواد غذایی مضر تغییر و به سمت و سوی مصرف غذاهای آبزی پرور سوق پیدا کند.

منبع: ایرنا

منبع: همگردی
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 87

به "جشنواره غذاهای دریایی در ایرانشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره غذاهای دریایی در ایرانشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید