جدیدترین تعرفه های اینترنت تانوما (فیبر نوری) مخابرات

به گزارش آفتاب صبا، تانوما سرویس اینترنت فیبرنوری شرکت مخابرات ایران است که چند سالی می شود در شهرهای بزرگ و برخی شهرهای کوچک به طور محدود ارائه می شود.

جدیدترین تعرفه های اینترنت تانوما (فیبر نوری) مخابرات

اینترنت تانوما کاملا انحصاری و در دست شرکت مخابرات است. به همین دلیل، نه تعرفه معین و روشن و واضحی دارد و نه پروتکل و دستورالعملی برای معین حجم و بسته اینترنت و قیمت و معینات سرویس و شرایط واگذاری سرویس.

هر چند وقت یک بار هم شاهد تغییر کلی تعرفه های اینترنت تانوما هستیم و البته در شهرهای مختلف، براساس تصمیم گیری مخابرات آن شهرستان باز هم تعرفه ها تغییر پیدا می کنند.

در تصویر زیر می توانید جدیدترین تعرفه های اینترنت تانومای مخابرات تهران در سال 1399 را مشاهده کنید:

البته این تعرفه ها به شکل دیگری در سایت شرکت مخابرات تهران نیز درج شده است. همین طور، می توانید این سرویس ها را با نام های دیگری در سایت تانومای مخابرات ایران مشاهده کنید.

همان طور که در طرح ها مشاهده می شود؛ می توانید سرویس اینترنت تانوما را با سرعت های 50 و 100 مگابیت و در حجم های مختلف انتخاب کنید.

در یک شکل می توانید مودم و کابل کشی داخلی خانه را هم رایگان از شرکت مخابرات بگیرید؛ اگر قراردادهای بلندمدت و چند ساله ببندید. اگر قراردادهای کوتاه مدت سه ماهه، شش ماهه، یک ساله و مشابه این ها را انتخاب کنید؛ باید هزینه مودم فیبرنوری را هم بپردازید.

با این تعرفه ها، یک کاربر معمولی برای سرعت های 30 و 50 مگابیت و حجم چند ده گیگابایت در ماه باید ماهیانه نزدیک به 80 هزار تومان بپردازد ولی کاربرانی که سرعت های بالای 50 مگابیت نیاز دارند و همین طور حجم های چند صد گیگابیتی در ماه استفاده می کنند؛ ماهیانه باید هزینه هایی بین 150 تا 200 هزار تومان بپردازند.

البته نکته بسیار مهمی که باید درباره سرعت اینترنت تانوما باید گفت، تفاوت سرعت اسمی یا میانگین سرعت با سرعت حداکثری است. اگر شما سرعت های 4 و 8 مگابیت را انتخاب کنید؛ حداکثر سرعت دانلود 30 مگابیت خواهید داشت و اگر سرعت اسمی 16 تا 30 مگابیت را بگیرید؛ سرعت دانلود شما می تواند تا 100 مگابیت هم باز باشد.

همین طور سرعت 50 مگابیت می تواند حداکثر سرعت دانلود نزدیک به 200 مگابیت به شما بدهد.

دوستانی که اینترنت فیبرنوری دارند؛ می توانند تجربیات خود را در پای این مطلب برای دیگر خواننده ها بنویسند.

اوایل اسفندماه گذشته، شرکت مخابرات از سرویس اینترنت پرسرعت VDSL رونمایی کرد و ارایه سرویس آن در برخی مناطق تهران آغاز شده است. اکنون؛ سوال…

در میان توییت های فارسی دیدم چند کاربر در تعریف و مفهوم درست FTTH و تفاوت های آن با FTTB و حتی FTTC و FTTN مشکل دارند….

شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام 2017، انواع سرویس ها و تعرفه های اینترنت فیبرنوری FTTH را معرفی و ثبت نام می کند. مدتی است که مخابرات ایران اقدام…

منبع: شبکه چی
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 832

به "جدیدترین تعرفه های اینترنت تانوما (فیبر نوری) مخابرات" امتیاز دهید

27 کاربر به "جدیدترین تعرفه های اینترنت تانوما (فیبر نوری) مخابرات" امتیاز داده اند | امتیاز: 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین تعرفه های اینترنت تانوما (فیبر نوری) مخابرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید