به المپیکی شدن تیم بسکتبال سه نفره بانوان امید زیادی داریم

به گزارش آفتاب صبا، به گزارش خبرنگاران، رامین طباطبایی روز جمعه در جریان بازدید از اردوی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان که برای حضور در دو مرحله رقابت های گزینشی المپیک آماده می شود، گفت: سال گذشته بلافاصله پس از اتمام رقابت های لیگ برتر بانوان، سرمربی تیم سه به سه نسبت به انتخاب اردونشینان تیم اقدام کرد تا بر اساس برنامه اعلام شده و مصوب، اردوی آماده سازی این تیم آغاز شود. تا به امروز یک مرحله اردوی دختران سه به سه برگزار شده و در حال حاضر هم اردوی دوم در جریان است.

به المپیکی شدن تیم بسکتبال سه نفره بانوان امید زیادی داریم

وی با یادآوری اینکه رقابت های گزینشی المپیک در بسکتبال سه نفره بانوان طی دو مرحله در اتریش و مجارستان برگزار می شود، اعلام کرد: در اولین رویداد تمام کشورهای قدرتمند دنیا که هنوز کسب سهمیه نکرده اند مانند آمریکا، کانادا، استرالیا و ... شرکت دارند. از این رقابت ها سه تیم صاحب سهمیه المپیک می شوند و به چهار تیمی که پیش از این بر اساس رنکینگ دنیای انتخاب شده اند، اضافه خواهند شد.

رئیس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران شانس زیادی برای کسب سهمیه از رقابت های مجارستان ندارد اما نسبت به کسب سهمیه در مسابقات اتریش امید زیادی داریم. در این رقابت ها فقط یک تیم صاحب سهمیه می شود. امیدواریم که تیم بانوان ایران بتواند با کسب آمادگی لازم از حضور در این رویداد مجوز شرکت در بازی های توکیو را بگیرد.

طباطبایی تاکید کرد: اگر تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران بتواند از مسابقات مجارستان کسب سهمیه کند برای نخستین بار در تاریخ ورزش ایران و در بخش بانوان یک تیم صاحب سهمیه المپیک شده است که این می تواند اتفاق بزرگ و خوبی برای ورزش و بسکتبال کشور باشد. برای رقم خوردن این مهم حمایت تمام قد از تیم بسکتبال سه نفره بانوان خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1423

به "به المپیکی شدن تیم بسکتبال سه نفره بانوان امید زیادی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به المپیکی شدن تیم بسکتبال سه نفره بانوان امید زیادی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید