آمریکا و فرانسه در مدیترانه تمرین مشترک نظامی برگزار کردند

به گزارش آفتاب صبا، چند فروند جنگنده اف-18 و میراژ رافائل آمریکا و فرانسه مستقر در دریای مدیترانه تمرین مشترک برخاست و فرود در عرشه ناوهای هواپیمابر یکدیگر را اجرا کردند.

آمریکا و فرانسه در مدیترانه تمرین مشترک نظامی برگزار کردند

به گزارش گروه بین الملل آفتاب صبا، ناوهای هواپیمابر فرانسه و آمریکا مستقر در دریای مدیترانه در روزهای گذشته تمرین مشترکی را برای حفظ آمادگی نیروهای خود به ویژه خلبانان مستقر در این دو ناو انجام دادند.

به نوشته وبگاه کی ایرو، ناوهواپیمابر یو اس اس آیزنهاور و شارل دوگل فرانسه در این تمرین شرکت کردند و طی آن خلبانان این دو ناو تمرین های پرواز و فرود در عرشه های همدیگر را انجام دادند.

در این تمرین جنگنده های اف-18 سوپر هورنت شده بر عرشه ناو شال دوگل فرود آمدند. از سوی ناوهواپیمابر فرانسوی نیز چهار فروند جنگنده میراژ داسو رافائل حضور داشتند. در این تمرین هوایی یک فروند هواییمای گشتزنی هاوک آی نیز حضور داشت.

پیشتر در سال 2016 نیز تمرین های مشابهی بین این دو کشور در منطقه صورت گرفت. کشتی های جنگی فرانسه و آمریکا مدتی است که به بهانه تامین امنیت دریایی حضور خود در منطقه را شدت بخشیده اند.

فرانسه درهفته های گذشته از آغاز به کار ائتلاف دریایی اروپا با هدف تضمین آزادی تردید دریایی در خلیج فارس و تلاش برای تنش زدایی با ایران خبر داد. این ائتلاف، از ائتلافی که واشنگتن با مشارکت 6 کشور در خلیج فارس به راه انداخته، مجزاست. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 642

به "آمریکا و فرانسه در مدیترانه تمرین مشترک نظامی برگزار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا و فرانسه در مدیترانه تمرین مشترک نظامی برگزار کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید