پیغام ناسا در چتر نجات استقامت فاش شد

به گزارش آفتاب صبا، کاربران فضای مجازی متوجه پیغام مخفی شده اند که با استفاده از کدهای مخصوص روی چتر نجات کاوشگر استقامت نوشته شده بود.

پیغام ناسا در چتر نجات استقامت فاش شد

بعضی از کاربران فضا مجازی ادعا می نمایند پیغام مخفی شده در چتر نجات کاوشگر استقامت را رمزگشایی نموده اند.

چند روز قبل این کاوشگر پس از سفری طولانی روی مریخ فرود آمد. کاربران ردیت و شبکه های اجتماعی دیگر متوجه طرحی سفید و قرمز روی چتر نجات کاوشگر استقامت شدند.

آنها ادعا می نمایند با استفاده از کدهای دوتایی (صفر و یک) برنامه نویسی رایانه، عبارت جرأت کارهای عظیم را داشته باش (Dare Mighty Things) به عنوان شعار آزمایشگاه JPL ناسا، روی چتر نجات نوشته شده است.

در این روش کد گذاری، صفر و یک های موجود باید به 10 رقم تبدیل شده و با عدد 64 جمع شوند تا حروف مختلف زبان انگلیسی را نشان دهند.

ریشه عبارت مذکور به سخنرانی تئودور رزولت، رئیس جمهورآمریکا در سال 1899 میلادی برمی شود. ناسا پیش از این نیز همین عبارت را درباره مأموریت های مریخ خود استفاده نموده بود.

البته این تنها پیغام پنهان شده در کاوشگر استقامت نیست. علاوه بر تخم مرغ های عید پاک که در این کاوشگر قرار داده شده اند، میکروتراشه هایی حاوی نام 10.9 میلیون نفر و 155 مقاله که به ناسا ارسال شده اند نیز همراه این کاوشگر به مریخ رسیده اند.

همچنین ارجاعاتی به همه گیری کووید 19 نیز در کاوشگر وجود دارد. این بیماری روی فرایندهای آماده سازی انجام مأموریت تاثیر گذاشته بود. یک صفحه آلومینیومی با تصویر آسکِلِپیوس (سمبل شفا و دارو در یونان باستان) به افتخار فعالیت های کادر درمان طی شیوع همه گیری به مریخ ارسال شده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1313

به "پیغام ناسا در چتر نجات استقامت فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام ناسا در چتر نجات استقامت فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید