مجلس دهم و دولت یازدهم به کتک خوردن از سایر نهادها عادت دارند ، بعضی به زودی باید جوابگوی حرف هایشان باشند

به گزارش آفتاب صبا، نماینده تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم و دولت یازدهم به کتک خوردن از سوی سایر نهادها عادت دارند و هجمه های سنگینی به مجلس دهم وارد کردند تا بتوانند مجلس یازدهم را به دست بگیرند و در نهایت پیروز شدند؛ انشالله که بتوانند در این شرایط که مسائل سنگین بر کشور حاکم است، عملکرد خوبی داشته باشند.

مجلس دهم و دولت یازدهم به کتک خوردن از سایر نهادها عادت دارند ، بعضی به زودی باید جوابگوی حرف هایشان باشند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، پروانه مافی نماینده تهران در مجلس دهم در مورد انتقاد سخنگوی شورای نگهبان از طرح دوفوریتی مجلس برای اصلاح قانون انتخابات اظهار کرد: حدود 150 نفر از نمایندگان به اصول و موادی که در مجموعه قانون انتخابات است، رأی دادند و به این نتیجه رسیدند که قانون انتخابات را اصلاح نمایند و این مجموعه روز سه شنبه در صحن علنی مجلس به رأی گذاشته می گردد و به شورای نگهبان می رود.

وی اضافه کرد: اصلاح قانون انتخابات روال عادی خود را طی کرد و هیچ موضوع غیر طبیعی و غیرعادی رخ نداده است؛ موضع گیری بعضی از اعضای شورای نگهبان در این خصوص نیز به خودشان مربوط است؛ افراد حق دارند در مورد موضوعات مختلف اظهار نظر نمایند و مردم نیز می شنوند و قضاوت می نمایند.

وی بیان نمود: مجلس دهم و دولت یازدهم به کتک خوردن از سوی سایر نهادها عادت دارند و هجمه های سنگینی به مجلس دهم وارد کردند تا بتوانند مجلس یازدهم را به دست بگیرند و در نهایت پیروز شدند؛ انشالله که بتوانند در این شرایط که مسائل سنگین بر کشور حاکم است، عملکرد خوبی داشته باشند.

این سیاستمدار اصلاح طلب ادامه داد: مجلس یازدهم امتحان بسیار سختی را در پیش رو دارد، ما امیدواریم افرادی که ادعاهای بسیاری کردند و شعارهای زیادی دادند بتوانند شعارهایشان را اجرایی نمایند و مردم بهره مند شوند اما به نظر من این شعارها به سختی عملی می گردد چون مسائل کنونی، تنها مجلس نیست بلکه نهادهای مختلف هستند که باید ابتدا اصلاح شوند و سپس مجلس بتواند پیگیر امور جدی باشد.

مافی گفت: امور مثبتی که در مجلس دهم به نتیجه رسید رسانه های رقیب نه تنها هیچ یک را پوشش ندادند بلکه علیه آن کارهای مثبت، فرآیندهای تبلیغاتی خود را تنظیم کردند.

وی اظهار کرد: در این شرایط نامناسب عده ای به جای همراهی و همکاری با دولت، حرف های منفی علیه دولت می زنند؛ متاسفانه عده ای خیلی راحت می توانند در هر شرایط هر حرفی بزنند؛ البته شرایط به این گونه نخواهد ماند و همه کسانی که ادعا می نمایند به زودی باید جوابگوی حرف ها و شعارهایشان باشند و این روزها دور نیست.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: با توجه به اینکه حدود سه ماه زمان می برد که کمیسیون های مجلس تشکیل گردد و از عمر دولت یازدهم نیز یکسال بیشتر باقی نمانده کمتر از 9 ماه مجلس یازدهم با دولت یازدهم همکاری مستقیم خواهد داشت.

وی ادامه داد: اگر مجلس یازدهم نگاه مردمی داشته باشد نباید با دولت تقابل داشته باشد. راه عقلایی این است که همین چند ماه را با دولت همکاری نمایند تا در سال 1400 تکلیف دولت معین گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 766

به "مجلس دهم و دولت یازدهم به کتک خوردن از سایر نهادها عادت دارند ، بعضی به زودی باید جوابگوی حرف هایشان باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس دهم و دولت یازدهم به کتک خوردن از سایر نهادها عادت دارند ، بعضی به زودی باید جوابگوی حرف هایشان باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید