قلعه نویی: به موقع می گویم چه کسانی نتایج را مهندسی نموده اند، از شکایت باشگاه پرسپولیس استقبال می کنیم، گزارش ناظر بازی گم شده است

به گزارش آفتاب صبا، امیر قلعه نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان همچنان روی مواضع خود مبنی بر مهندسی نتایج مسابقات اصرار دارد و گفت که به زودی در این مورد صحبت خواهد نمود.

قلعه نویی: به موقع می گویم چه کسانی نتایج را مهندسی نموده اند، از شکایت باشگاه پرسپولیس استقبال می کنیم، گزارش ناظر بازی گم شده است

به گزارش خبرنگاران، امیر قلعه نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان در گفت وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی بعد از حذف سپاهان از مرحله نیمه نهایی جام حذفی و شرایط این تیم گفت: ابتدا یک خسته نباشید و خداقوت به همه عزیزان که برای فوتبال پاک ایران زحمت می کشند، می گویم و از آنها تشکر می کنم. با توجه به لیگی که داشتیم و تعطیلات زیادی که داشت یک لیگ فرسایشی بود، ولی خوشحالم که به هرحال خوب به انتها رسید. از مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه سپاهان، دکتر عظیمیان تشکر می کنم به این دلیل که سپاهان یک بودجه ای تصویب نموده بود، ولی با نوسانات ارزی با مشکلاتی روبرو شد. من شاید سال بعد در سپاهان نباشم، ولی آقای عظیمیان یک متمم بودجه را تصویب کرد که ما راه مان را به خوبی ادامه دهیم. سال جاری همه جا یک جو بسیار خوب و پاک بود. برای مثال ما در مسجدسلیمان که شرایط زمین خوب نبود زمین مسابقه در اختیارمان گذاشتند و کانون طرفداران آنها به طرفداران ما اسکان دادند. هرجایی که بودیم برای مان احترام قائل شدند، به غیر از یکی دو شهر.

وی ادامه داد: بازیکنان ما در دیدار مقابل پرسپولیس باشرافت بازی کردند و وقتی 9 نفره بودند، مردانه مبارزه کردند. درباره طرفداران عزیزمان خدا را گواه می گیرم که بعد از بازی حذفی ما را جلوی هتل شرمسار کردند. واقعاً سال جاری سال خیلی خوبی بود. من درس های زیادی گرفتم و رفتارهای خیلی خوبی از طرفداران و مردم اصفهان دیدم. نمی دانم چطور قدردان این عزیزان باشم. ما همه گونه همکاری کردیم که این بازی به نحو احسن انجام گردد و هیچ اتفاقی نیفتد.

قلعه نویی یادآور شد: یک نمونه بگویم که شما می توانید از مسئولان حراست ورزشگاه آزادی بپرسید. وقتی قبل از بازی آن حرکات را انجام دادند آقایان گفتند که جو ورزشگاه به هم می ریزد و گفتند من یاری کنم. دو تا از کاپیتان های مان را پیش طرفداران مان بردیم و خواهش کردیم که اگر اتفاقی افتاد شما انرژی تان را برای تشویق تیم سپاهان بگذارید. وقتی به ورزشگاه می آییم متأسفانه صد هزار نفر فحش ناموس می دهند و الفاظی می گویند که نمی خواهم بگویم. ما در بازی رفت با پرسپولیس وقتی سیدجلال حسینی به اصفهان آمد از او به خاطر خداحافظی اش از تیم ملی تقدیر کردیم، پیش از این هم از علی دایی و علی کریمی تقدیر نموده بودیم. ما مگر به استقلال در دقیقه 97 نباختیم؟ مربیان و کادرفنی شان آن رفتار را انجام دادند، آیا از سوی ما عکس العملی انجام شد؟! استقلالی ها بردند، مبارک شان باشد. مربی شان خوشحالی کرد و مشت به سمت ما نشان داد. فوتبال است و جذابیت دارد. ما وقتی در تهران بردیم به آنها خسته نباشید گفتیم و وقتی هم باختیم، خسته نباشید گفتیم. مگر در همین اصفهان مقابل تراکتورسازی گل مساوی را نخوردیم و یا در تبریز با اشتباهات داوری نباختیم، ولی بعد از آن به آنها تبریک گفتیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان اینکه بازی با پرسپولیس یک بازی متعادل بود و هر دو تیم موقعیت داشتند، گفت: از تیم داوری با تمام اشتباهاتی که داشت، تشکر می کنم. آقای زاهدی فرد از داوران نسل جوان است و باید به نسل جوان داوری افتخار کرد. در نیمه اول خیلی خوب بودیم و در ادامه دنبال این بودیم که در 90 دقیقه بازی را تمام کنیم. ما در نیمه دوم یک تغییراتی داشتیم و فکر نمی کردیم کومان با مشکل روبرو گردد. وقتی در جریان بازی دیدیم که وسط زمین ما خالی شده دوباره مجبور شدیم تغییراتی داشته باشیم و توانستیم نبض بازی را به دست بگیریم. خواستیم بازی را هجومی کنیم و رسول نویدکیا را آوردیم. وقتی تیمی از نظر تاکتیکی حرکت تیمی خوبی ندارد باید تعویض کرد که تغییرات ما خوب جواب داد و خوب بازی می کردیم، اما بعد از آن بازیکن ما اخراج شد.

وی ادامه داد: محمد ایران پوریان پنج سال است، شاگرد من است. خدا را گواه می گیرم او جزو مؤدب ترین بازیکنانی است که من تا به حال با او کار نموده ام. او بچه شهید است و خانواده ای مذهبی دارد. قسم جلاله خورد که فقط گفته ام اوت شده است و کرنر نشده. بعد از اینکه وقت اضافه اول تمام شد آقایان از نیمکت آغاز کردند به فحش بد دادن به کی روش. سروش رفیعی شاگرد من است و توقع نداشتم چنین حرکتی کند. من کی روش را روی تمام حرکاتش محکوم می کنم، ولی روی کارت اولش داور اشتباه کرد، چون ربیع خواه پیراهنش را گرفت و او باید کارت می گرفت. ما قبلاً به کی روش گفته بودیم که می خواهند با روحیه تو بازی نمایند و خودش را کنترل کند. ما در وقت اضافه واقعاً باید به شرافت بازیکنان مان درود بفرستیم که 9 نفره پنالتی می گیرند. گل نشدن پنالتی هم دلیل دارد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان خاطر نشان کرد: ما تا دقیقه 25 بازی سه کارت گرفتیم که یکی از آنها درست بود. به عقیده من فقط کارت ایران پوریان درست بود. در چنین مسابقه ای باید داور یک مقدار مدیریت انجام می داد. ببینید چقدر ما از نظر تاکتیکی مسلط بودیم که توانستیم خطا و پنالتی بگیریم که آقایان هم اعتراف هم کردند، چون کارشناسان طور دیگری گفته اند. من اعتقاد دارم در صحنه ای که منجر به اخراج کی روش شد آقای زاهدی فرد به خاطر گول زدن داور باید شجاع را اخراج می کرد. شجاع زمانی که در تراکتورسازی بودم یک بار برای من مردانگی کرد و با مصدومیت بازی کرد. من به شجاع گفتم بگذار که این بازی جو خوبی داشته باشد و فوتبال تمام می گردد. شجاع به من گفت تماشاگران فحاشی می نمایند. من به او گفتم که مگر در تهران به من فحاشی نکردند. همه مردم می خواستند تیم را از زمین بیرون بکشم. من به بازیکنانم گفتم به زمین بروید و اگر چهار گل هم خوردید مسئولیت باخت با من، ولی دلم نمی خواهد خونی از کسی ریخته گردد. تمام این عزیزان از ایران هستند. ما با شرافت بازی کردیم و باختیم. یک گل خنده دار هم خوردیم.

قلعه نویی در پاسخ به این پرسش که هنوز هم اعتقاد دارد نتیجه بازی مهندسی شده است و اینکه این موضوع از طرف چه کسانی رخ داده است، گفت: من با باشگاه صحبت کردم. یکسری مدارک و اسناد را از رفتارهایی که آقایان بعد از بازی داشتند، جمع کردیم. شما ببینید گزارش ناظر بازی گم شده است! می گویند شکایت کردند و ما هم استقبال می کنیم، خدارا گواه می گیرم که خیلی ها در این دو روز به من پیغام دادند و من را مورد لطف خودشان قرار دادند. البته یکسری هم هستند که فحاشی کردند که نشان دهنده تربیت خانوادگی شان است. حتماً این رفتار را بین خواهر و مادرشان دیده اند که این الفاظ را به کار می برند. قطعاً صحبت نمایند ما هم صحبت می کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به این پرسش که چرا نمی گویید مهندسی فوتبال از سوی چه کسانی انجام می گردد، عنوان نمود: به موقع می گویم. الان اگر یکسری منابع اطلاعاتی مان را بگوییم، درست نیست. من بعد از بازی با اینکه تیمم 9 نفره شد، طوری درایت کردم که همه از من تشکر کردند. آقای سلیمانی و دوستان دیگر گفتند که از شما ممنونیم که نگذاشتید جو خراب گردد. من به تک تک بازیکنان شان تبریک گفتم، ولی در آزادی چه الفاظی را به من گفتند. چرا این اتفاقات فقط برای یک تیم است؟! حتی درگیری در بازی با سایپا، درگیری در تبریز فقط برای یک تیم است! چرا بین ما و تراکتور نیست؟! مگر ما 2 بر صفر نباختیم؟ مگر به استقلال نباختیم؟ ما مدارک داریم و استقبال می کنیم. آنها بعد از اینکه قهرمان شدند، یکسری صحبت هایی کردند. شما استوری بازیکنان شان را ببینید. آنها همه چیز را زیر سؤال بردند.

وی همچنین توضیح داد: مگر چند بازیکن پرسپولیس نگفتند نمی گذارند در جام حذفی قهرمان شوند. این مسائل یعنی چی؟ به چه کسی تهمت می زنند؟ خدا را گواه می گیرم که بعد از بازی با پرسپولیس در لیگ با سیاوش یزدانی برخورد کردم و گفتم اگر فردا معذرت خواهی نکند دیگر به تمرین نیاید و بعد از آن معذرت خواهی کرد. چطور می گردد که یزدانی باید یک جلسه تعلیق گردد، ولی برای بازیکنان آنها نباید اتفاقی بیفتد. سیاوش یزدانی را که تعلیق کردند، چرا این کار را برای بازیکنان پرسپولیس نکردند؟! از این مسائل زیاد است. چرا فدراسیون فوتبال روی استوری آقایان عکس العمل نشان نداد؟ آنها تهمت را آغاز کردند و گفتند نمی خواهند پرسپولیس قهرمان جام حذفی گردد. چه برخوردی شد؟! الفاظی که به کار بردند هم انگلیسی بود و هم فارسی و هم با دست فحش دادند. آقایان حسن زاده و تورک چه شد؟ آقای حسن زاده پنج شش سال است که علیه من حکم داده است. دو سال است که یک قانون آمده که اگر قرار است علیه کسی رأی داده گردد یا باید حضوری یا کتبی صحبت هایش شنیده گردد. در این دو سال گذشته آرایی که کمیته انضباطی علیه من داده، همه خلاف بوده است. ما تا جایی که توانستیم جو را آرام کردیم، ولی در ورزشگاه به من فحش ناموس دادند!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 3

به "قلعه نویی: به موقع می گویم چه کسانی نتایج را مهندسی نموده اند، از شکایت باشگاه پرسپولیس استقبال می کنیم، گزارش ناظر بازی گم شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: به موقع می گویم چه کسانی نتایج را مهندسی نموده اند، از شکایت باشگاه پرسپولیس استقبال می کنیم، گزارش ناظر بازی گم شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید