ساترا به شکایات نقض مالکیت فکری رسیدگی می کند

به گزارش آفتاب صبا، ساترا با استفاده از ظرفیت دستگاه قضا اقدام به حفاظت از مالکیت فکری در فضای مجازی کرده است و بر این اساس رسیدگی به شکایات در حوزه نقض مالکیت فکری فورا رسیدگی می شود.

ساترا به شکایات نقض مالکیت فکری رسیدگی می کند

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ساترا، حفاظت از مالکیت فکری در فضای مجازی به عنوان یک چالش بزرگ برای تولیدکنندگان و صاحبان حق توزیع و انتشار آثار در فضای مجازی مطرح بوده است، به همین دلیل ساترا با تمرکز ویژه بر این مسئله و استفاده از ظرفیت دستگاه قضا برای حل آن اقدام کرده است.

در همین زمینه، در ششمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر، فعالیت ها و فرایند های ساترا در راستای حمایت از مالکیت فکری ارائه شد و بر این اساس، رسیدگی به شکایات در حوزه نقض مالکیت فکری فورا رسیدگی می شود. در صورتی که شکایت از رسانه صوت و تصویر فراگیر بدون مجوز ساترا باشد طی 8 ساعت محتوا حذف می شود و اگر شکایت از رسانه دارای مجوز از ساترا باشد، کمتر از یک ساعت محتوا حذف می شود.

در صورت کافی نبودن اسناد، ساترا بعد از بررسی مجدد اسناد موجود و تامین دلیل، با فوریت نظر خود را اعلام می کند.

همچنین رسانه ها می توانند برنامه های اختصاصی خود را به ساترا اعلام و خواهان حفاظت از حقوق مالکیت فکری شوند. ساترا نیز برای جلوگیری از نقض مالکیت فکری این آثار تمهیدات ویژه ای برای حفاظت از حقوق این رسانه ها به عمل می آورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1450

به "ساترا به شکایات نقض مالکیت فکری رسیدگی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساترا به شکایات نقض مالکیت فکری رسیدگی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید