خبرنگاران یک فوتی در آخرین گزارش رسمی شیوع ویروس کرونا در استان سمنان

به گزارش آفتاب صبا، سمنان- خبرنگاران- ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته جان یک نفر دیگر را در استان سمنان گرفت و بر این اساس از ابتدای شیوع کرونا تا ظهر امروز سه شنبه تعداد جانباختگان این بیماری در استان به 859 نفر رسید.

خبرنگاران یک فوتی در آخرین گزارش رسمی شیوع ویروس کرونا در استان سمنان

به گزارش خبرنگاران، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه یکشنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان گفت: 83 مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر دوشنبه تا ظهر امروز سه شنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید 19 در این استان از ابتدا تا به امروز به 21 هزار و 129 نفر رسید.

بنابر این گزارش، 108 نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و 14 هزار و 611 نفر تا به امروز به صورت سرپایی درمان شدند.

طبق اعلام این کمیته، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید 19 در این استان به 6 هزار و 849 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز گفت: از ابتدای بروز و شیوع کرونا تا به امروز 15هزار و 339 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

نوید دانایی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته (از 15 الی 16 دی ماه) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 9 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تا به امروز به چهار هزار و 245 نفر رسیده است و 11 هزار و 94 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 به سه هزار و 556 نفر رسید و از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا به امروز 631 نفر فوت شدند.

شهرستان های سمنان، مهدیشهر، سرخه، دامغان،گرمسار و آرادان مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور روز سه شنبه در خصوص آخرین آمار مبتلایان به کرونا در ایران گفت: با فوت 98 بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در 24 ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری در کشور به 55 هزار و 748 نفر رسید.

سیما سادات لاری اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز (16 دی 1399) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 6 هزار و 113 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 686 نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به کووید19 در کشور به یک میلیون و 255 هزار و 620 نفر رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1229

به "خبرنگاران یک فوتی در آخرین گزارش رسمی شیوع ویروس کرونا در استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک فوتی در آخرین گزارش رسمی شیوع ویروس کرونا در استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید