خبرنگاران پرچم آمریکا به مدت چهار روز نیمه برافراشته می ماند

به گزارش آفتاب صبا، نیویورک - خبرنگاران - رئیس جمهوری آمریکا دستور داد پرچم این کشور به مدت چهار روز برای احترام به بیش از 500 هزار جان باخته ناشی از کرونا نیمه برافراشته درآید.

خبرنگاران پرچم آمریکا به مدت چهار روز نیمه برافراشته می ماند

به گزارش خبرنگاران، جو بایدن روز دوشنبه به همراه کامالا هریس معاون در کاخ سفید یک دقیقه سکوت برگزار کرد و گفت: در این هفته در زمستان تاریک بیماری همه گیری کووید-19، اکنون بیش از 500 هزار آمریکایی بر اثر ویروس جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه نمود: این بیشتر از آمریکایی هایی است که جنگ دنیای اول، جنگ دنیای دوم و جنگ ویتنام کشته شدند. ما به عنوان یک ملت، باید این جان باختگان را به یاد بیاوریم تا بتوانیم بهبودی، اتحاد و هدف خود را به عنوان یک ملت برای شکست این همه گیری پیدا کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: با توجه به اختیاراتی که قانون اساسی و قوانین ایالات متحده به من واگذار نموده اند، دستور می دهم که پرچم ایالات متحده در کاخ سفید، ساختمان های عمومی و اماکن نظامی به اهتزاز درآید.

بایدن خواهان نیمه برافراشته شدن پرچم تا غروب آفتاب هشتم اسفندماه شد و افزود: من همچنین دستور می دهم که پرچم برای مدت مشابه در تمام سفارتخانه های ایالات متحده، دفاتر کنسولی و سایر اماکن خارج از کشور از جمله کلیه امکانات نظامی و کشتی ها و ایستگاه های نیروی دریایی نیمه برافراشته گردد.

ایالات متحده تا به امروز با شناسایی 28 میلیون و 181 هزار و 218 مبتلا به کرونا و همچنین 500 هزار و 172 جان باخته ناشی از این ویروس، بیشترین آسیب را از شیوع این بیماری در دنیا دیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1301

به "خبرنگاران پرچم آمریکا به مدت چهار روز نیمه برافراشته می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرچم آمریکا به مدت چهار روز نیمه برافراشته می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید