گزارش اولیه سقوط هواپیمای پاکستانی منتشر شد، برخورد دسته پرندگان با هواپیما یکی از علل سقوط

به گزارش آفتاب صبا، گزارش اولیه علل و دلایل سقوط هواپیمای ایرباس 320 پاکستانی توسط سازمان هوایی کشور پاکستان منتشر و برخورد با دسته پرندگان یکی از فرضیه های اصلی عنوان شد.

گزارش اولیه سقوط هواپیمای پاکستانی منتشر شد، برخورد دسته پرندگان با هواپیما یکی از علل سقوط

به گزارش دفتر منطقه ای آفتاب صبا به نقل از جیو تی وی، گزارش های اولیه تیم های تحقیقاتی سازمان هوایی کشور پاکستان نشان می دهد برخورد با دسته ای از پرندگان و مسدود شدن موتور هواپیما توسط حداقل یک پرنده می تواند جزو عوامل مهم سقوط هواپیمای پاکستانی باشد.

گزارش ها حاکی است علت اصلی سقوط این پرنده غول پیکر آهنی که حدود 90 میلیون دلار هزینه آن است می تواند برخورد با پرندگان در طول جهت باشد.

این فرضیه توسط چند شاهد عینی تأیید شد و با توجه به اینکه خلبان به دلیل نزدیک شدن به فرودگاه کراچی در حال کم کردن ارتفاع بود یکی از فرضیه های مهم عنوان شده است.

سازمان هوایی پاکستان در این خصوص گفت: خلبان در آخرین تماس خود با برج مراقبت مشکل باز نشدن چرخ های هواپیما را گزارش داده بود و کوشش داشت ارتفاع خود را کم نموده و به نحوی کم خطر در فرودگاه کراچی به زمین بنشیند.

پس از کم شدن ارتفاع هواپیما ناگهان دسته ای از پرندگان در جهت حرکت قرار گرفتند و حداقل یک پرنده یا بیشتر به داخل موتور هواپیما کشیده شد. این اتفاق باعث مسدود شدن موتور هواپیما و در نهایت از کار افتادن آن شد.

آخرین صحنه ای که شاهدان عینی آن را از روی زمین دیدند عدم توانایی هواپیما در اوج گیری و برخورد با یک ساختمان مرتفع بوده است.

با این حال تیم های تحقیقاتی در حال آنالیز بیشتر ابعاد حادثه هستند و قرار است گزارش اصلی پس از آنالیز جعبه سیاه این هواپیما منتشر گردد.

در حادثه سقوط روز گذشته 97 نفر کشته شدند و 2 مسافر نیز به طرز معجزه آسایی زنده ماندند، گفته می گردد در بین افراد کشته شده اتباع آمریکایی نیز حضور داشتند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 826

به "گزارش اولیه سقوط هواپیمای پاکستانی منتشر شد، برخورد دسته پرندگان با هواپیما یکی از علل سقوط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش اولیه سقوط هواپیمای پاکستانی منتشر شد، برخورد دسته پرندگان با هواپیما یکی از علل سقوط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید