کره شمالی برای پاسخ به تماس های آمریکا شرط گذاشت

به گزارش آفتاب صبا، کره شمالی اعلام نمود که به نادیده دریافت هرگونه تماس از سوی آمریکا ادامه خواهد داد، مگر آنکه واشنگتن از سیاست های خصمانه خود در قبال پیونگ یانگ دست بردارد.

کره شمالی برای پاسخ به تماس های آمریکا شرط گذاشت

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، چو سون-هوی، معاون وزیر خارجه کره شمالی در بیانیه ای تاکید کرد که حتی یک روز قبل از آغاز مانور مشترک با کره جنوبی، واشنگتن از طریق یک کشور ثالث با ما تماس گرفت.

این سخنان در حالی ایراد شده اند که وزیران خارجه و دفاع آمریکا برای گفتگو با همتایان خود و هماهنگی برای اتخاذ یک رویکرد مشترک در قبال کره شمالی در سئول به سر می برند.

چو گفت: ما موضع خود را درباره تماس و گفتگو با آمریکا قبلا هم گفته ایم، هرگون مذاکره به هر شکل تنها در صورتی امکان پذیر است که آمریکا سیاست خصمانه خود در قبال کره را کنار بگذارد. بنابراین ما تلاش های آینده آمریکا را نیز مورد توجه قرار نخواهیم داد.

او تاکید کرد که باید پیش از هرگونه مذاکره با واشنگتن، فضایی مناسب برای هر دو طرف جهت گفتگو بر اساس اصل برابری ایجاد شود.

وی شرح داد که آمریکا از اواسط فوریه چندین بار برای دسترسی به کره شمالی از طریق کانال های مختلف تلاش کرده است.

معاون وزیر خارجه کره شمالی تلاش های آمریکا برای دسترسی به کره شمالی را حقه ای بی ارزش از سوی واشنگتن برای خریدن وقت توصیف کرد و هشدار داد که این اقدامات فرصتی برای مذاکره نظیر مذاکرات سنگاپور در ژوئن 2018 و یا نشست هانوی در سال بعد از آن فراهم نمی کند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1333

به "کره شمالی برای پاسخ به تماس های آمریکا شرط گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی برای پاسخ به تماس های آمریکا شرط گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید