کره شمالی: آمریکا هدیه کریسمس خود را انتخاب کند

به گزارش آفتاب صبا، ایسنا نوشت: کره شمالی بار دیگر اظهارات خود مبنی بر اتمام زمان دولت ترامپ برای نجات مذاکرات هسته ای را تکرار نموده و گفت این دیگر به طور کل برعهده دولت آمریکا است که هدیه کریسمس خود از سوی کره شمالی را انتخاب کند.

کره شمالی: آمریکا هدیه کریسمس خود را انتخاب کند

ری تای سونگ، معاون وزیر امور خارجه کره شمالی و مسئول امور آمریکا در وزارت خارجه، واشنگتن را به خریدن زمان با تکرار پیشنهادات کلامی بدون ارائه یک راه حل واقعی متهم کرد.

او پیش از این نیز گفته بود که کشورش قصد ادامه دیپلماسی هسته ای را ندارد مگر اینکه در مقابل چیزی از آمریکا دریافت کند.

این مسئول کره ای افزود: درخواست واشنگتن برای مذاکرات بیشتر چیزی جز حقه ای احمقانه برای معطل نگه داشتن کره شمالی و استفاده از آن در راستای منافع سیاسی و انتخابات در آمریکا نیست.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام کره شمالی ادامه داد: کره شمالی حداکثر اقدامات خود را با نهایت استقامت انجام نداده که از این گام های مهم که بر مبنای ابتکار عمل خودش اجرا شده، پا پس بکشد. چیزی که اکنون باید انجام گردد، اقدام آمریکا است و کاملا بر عهده واشنگتن است که مشخص کند می خواهد چه هدیه کریسمسی بگیرد.

کره شمالی از واشنگتن خواسته موضع خود را در مذاکرات خلع سلاح هسته ای که به رغم سه نشست میان رهبران دو کشور پیشرفت چندانی نداشته، ملایم تر کند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 382

به "کره شمالی: آمریکا هدیه کریسمس خود را انتخاب کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: آمریکا هدیه کریسمس خود را انتخاب کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید