چاووش اوغلو: پست های دیده بانی ترکیه در سوریه در محاصره نیستند

به گزارش آفتاب صبا، وزیر امور خارجه ترکیه تحت محاصره قرار دریافت پست های دیده بانی این کشور در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب در سوریه را رد کرد.

چاووش اوغلو: پست های دیده بانی ترکیه در سوریه در محاصره نیستند

به گزارش گروه بین الملل آفتاب صبا، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه برخی اخبار درباره تحت محاصره قرار دریافت پست های دیده بانی ترکیه در سوریه را رد کرد.

وی گفت: پست های دیده بانی ترکیه تحت محاصره قرار ندارند. کسی نمی تواند نیروهای ما یا پست های دیده بانی ترکیه را محاصره کند.

چاووش اوغلو در ادامه گفت: من می خواهم این موضوع را شفاف کنم. بله، حملاتی در منطقه ادلب وحود دارد و رژیم سوریه اطراف پست های دیده بانی ما فعال است. ما این موضوع را با روسیه و ایران مورد بحث قرار خواهیم داد.

بر اساس گزارش های منتشر شده، نیروهای سوری امروز جمعه در ریف شمالی حماه، شهرک مورک را آزاد کردند. (جزئیات بیشتر)

این برای نخستین بار است که نیروهای سوری از سال 2012 تا کنون توانستند، کنترل شمال حماه را به دست گیرند.

از سوی دیگر، سرنوشت پست دیدبانی ترکیه که در مورک قرار گرفته است مشخص نبوده و معلوم نیست که آیا نیروهای حاضر در آن، حضور دارند یا شبانه از آن خارج شده اند.

در جریان مذاکرات صلح سوریه در آستانه، پایتخت قزاقستان، در سال گذشته توافق شد که تحت نظارت کشورهای ایران، روسیه و ترکیه، چهار منطقه در سوریه، مشمول توافق کاهش تنش شوند که این مناطق شامل جنوب سوریه، ریف دمشق، ریف حمص و حماه و بخشی از حلب، و استان ادلب بود. طبق این توافق ترکیه 12 پست دیده بانی و ایران و روسیه مجموعا هشت پست دیدبانی ایجاد کردند.

بنا بر این گزارش، از زمان لغو آتش بس (14 مرداد ماه) که به خاطر اقدامات تروریست ها صورت گرفت تا کنون، ارتش سوریه پیروز شد کنترل 30 منطقه را به دست گیرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 188

به "چاووش اوغلو: پست های دیده بانی ترکیه در سوریه در محاصره نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: پست های دیده بانی ترکیه در سوریه در محاصره نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید