پیغام آمریکا به عبدالمهدی در مورد حمله به مواضع الحشد الشعبی

به گزارش آفتاب صبا، یک فرمانده الحشد الشعبی گفت که آمریکا به عادل عبدالمهدی در مورد حمله به مواضع گروههای مقاومت پیغام داده است.

پیغام آمریکا به عبدالمهدی در مورد حمله به مواضع الحشد الشعبی

به گزارش گروه بین الملل آفتاب صبا، کمال الحسناوی از فرماندهان الحشد الشعبی و دبیرکل جنبش الابدال عراق در گفت وگویی از تهدید آمریکا برای هدف قرار دادن گروههای مقاومت سخن گفت.

او به وبسایت بغداد الیوم گفت که عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق پیغام هایی از جانب آمریکا در مورد حمله به گروههای مقاومت و الحشد الشعبی دریافت نموده است.

الحسناوی همچنین گفت که سیاسیون عراقی از اقدامات آمریکا در پس خروج از بعضی پایگاهها نگران هستند و این خروج را به حساب آمادگی آمریکا برای حمله به الحشد الشعبی می گذارند.

او تأکید کرد که پیغام آمریکا به عبدالمهدی با هدف ایجاد ترس میان نیروهای عراقی اجرا شده است تا عقب نشینی آن ها در آرامش صورت گیرد و این تهدیدات با این هدف است که تصور گردد آمریکا هنوز قدرتمند و مسلط بر اوضاع است و ترسی از گروههای مقاومت ندارد.

الحسناوی اضافه کرد: ما نیروهای مقاومت در برابر آمریکا هستیم و نیروهای آمریکایی را ضعیف میدانیم و آن ها توانایی پاسخ به گروههای مقاومت را ندارند.

او عقب نشینی آمریکا از بعضی پایگاهها در عراق را در جهت کاهش فشارها از روی خود و دوری از تلفات جانی در پی حملات دانست.

سخنان این فرمانده الحشد الشعبی در مورد پیغام آمریکا به نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق پس از آن صورت می گیرد که عبدالمهدی امروز در مورد پروازهای بدون مجوز ائتلاف آمریکایی در نزدیکی مناطق نظامی ابراز نگرانی شدید کرد. (جزئیات بیشتر)

یک منبع امنیتی عراق نیز روز یکشنبه (دیروز) گفت، که چند هواپیمای حامل نظامیان و مستشاران آمریکایی در میان تدابیر بی سابقه امنیتی در پایگاه عین الأسد در منطقه هیت واقع در غرب الأنبار فرود آمده اند.

منبع مذکور ادامه داد: پایگاه هوایی عین الأسد شاهد تحرکات غیرعادی هواپیماها همزمان با پرواز گسترده هواپیماهای جنگی آمریکا بر فراز این پایگاه بود.

هفته جاری نیز روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز از قصد آمریکا برای حمله گسترده به مواضع گردان های حزب الله عراق اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 699

به "پیغام آمریکا به عبدالمهدی در مورد حمله به مواضع الحشد الشعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام آمریکا به عبدالمهدی در مورد حمله به مواضع الحشد الشعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید